Problem z zamyknięciem kompa

Hej . Zaczne od samego poczatku : a wiec jakies rok temu instalowalem windowsa swego (XP SP 2) podczas instalacji nie chcialy mi sie zainstalowac sterowniki atapi czy cos takiego ,pominolem wiec instalacje owych plikow nie wiedząc powodu czemu taki problem mnie napotkał . Po zainstalowaniu windowsa dysk i cały system chodził wolno . Okazało sie iz pracuje on w trybie PIO i pod zadnym pozorem nie udalo mi sie go zmienic na ULTRA DMA . PO zamknieciu Windowska XP wyłaczal sie system lecz dysk ,wiatraczek od procesora chodzil caly czas , na ekranie monitora wyswietla sie komunikat : ,System windows moze byc teraz bezpiecznie zamkniety " poczym aby całkowicie wylaczyc kompa musze przytrzymac kilka sec przycisk od obudowy… (I TO MNIE WLASNIE DRAZNI I JEST MOIM PROBLEMIKIEM ) Obecnie dysk chodzi mi juz normlanie w trymie ULTRA DMA , okazało sie iz mialem tasme ATA zepsuta po wymianie na nowa wszystko , prawie wszytko… wrociło do normy … polegajac na intuicji swej sadzie iz to ze system nie zainstalowal mi tych sterownikow atapi czy cos podobnego wynikalo z uszkodzonej tasmy …W zwiazku z czym jak rozwiazać moj obecny problem (pomijajac format) jak powrocic do automatycznego , normalnego zamykania systemu WIN XP ? aby wylaczal mi sie caly komputer ,abym nie musial go wylaczac na raty przytrzymując przycisk w obudowie??? da sie zainstalowac te sterowniki atapi czy cos podobnego z poziomu windowsa??? jak je zainstalowac ??? JAK TO UCZYNIC??

POZDRAWIAM I LICZE NA POMOC :slight_smile:

Poczytaj ze szczególnym uwzględnieniem ACPI

Dariusz22 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif