Problem z zapiasywaniem filmu w formacie MPEG-TS

Kupiłem Piinacle 14 z upgradem do 15, zrobiłem filmik z fotek + muzyczka, około 33 min, proste przejścia przenikania i panoramowanie (na dwa kliknięcia) czyli żadne efekty, z przodu tytuł. Zapis do pliku MPEG bez problemu, zapis na płytce DVD bez problemu ale zapis na płytce dvd w formacie AVCHD to porażka. Już plik obrazu, przed nagraniem na płytkę ma błędy tzn do 9min37sek wszystko jest płynnie i czysto, potem nagle przejścia pikslują i panoramowanie też robi strzępy, Przeinstalowałem program, ręcznie usuwając wpisy w rejestrze i mimo tego jest identycznie, Szlag mnie trafia, bo dobrze jest oglądać w HD w telewizorze, świetna jakość zdjęć, a tu klapa, żadne przestawianie zdjęć czy przejść nie pomaga, jakaś piekielna granica 9min37sek. Czy ktoś domyśla się, co może być grane? Link do pomocy technicznej nie działa, znikąd pomocy czy porady, może tu się czegoś dowiem? Pozdrawiam serdecznie forumowiczów :))

 

enio, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Hej,

A ile dokładnie zajmuje ten materiał w jakości HD po wyeksportowaniu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wyeksportowany materiał ma 3,85 GB, czyli spokojnie mieści się na płytce DVD, program informuje, że jest jeszcze 2 mni wolnego miejsca

 

Pozdrawiam enio

Rano wyeksportowałem oddzielnie sam plik MPEG-TS, bez opcji zapis na płytce DVD i jest to samo.

 

Pozdrawiam,

enio

Hej,

Wybierasz konwersję szybka czy dwuprzebiegową? Sprawdziłeś, czy przypadkiem w problemowym miejscu nie masz ustawionego niestandardowego czasu wyświetlania zdjęcia?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

 

Długość wyświetlania zdjęć ustawiłem na początku na 6 sek i przejścia na 1 sek, i tak wklejały się wszystkie fotki i przejścia, niejako automatycznie, a ja już nie zmieniałem tych długości. Wybór konwersji jest tylko przy DVD, natomiast przy AVCHD konwersja jest automatyczna, nie ma opcji wyboru, mogę tylko zmieniać ilość Kb/sek i mam ustawioną na maksa tzn 17000. Sorry, że zawracam głowę, ale nie spotkałem się jeszcze z takim problemem, a już kilka filmików AVCHD zrobiłem, na tym właśnie programie, również 30 minutowych i bez problemów. Cosik sie musiało porąbać, tylko nie wiem gdzie.

 

Pozdrawiam cieplutko

enio.

Hej,

Czy dźwięk cały czas jest na gotowym filmie w porządku, czy też są na nim jakieś zacięcia?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam,

Z dźwiękiem nic się nie dzieje, od początku do końca jest OK.

 

Pozdrawiam

enio

Hej,

Spróbuj zatem wykonać projekt materiału jeszcze raz od zera. Oczywiście nie musi być tak dokładny - ważne by składał się z tych samych zdjęć i plików audio, a także był takiej samej długości . Może w czasie zapisywania projektu pojawił się jakiś błąd?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ahoj,

 

Robiłem to już dwa razy, zamieniałem miejscami zdjęcia i utwory muzyczne, zachowując tę samą długość filmiku. Zastanawia mnie, dlaczego prawidłowo eksportuje do innych formatów tzn WMV, DVD i MPEG-2 a tylko do MPEG-2 TS zapisuje z błędem.

 

Pozdrawiam

enio