Problem z zapisaniem prezentacji

Witam,

Mam oto taki problem ponieważ robie prezentacje na informatyke i babka kazała nam przynieść ją na dyskietce.Niestety dyskietka moja ma 1,38mb , a prezentacja około 2,13mb.Co zrobić jak to zminiejszyć.Próbowałem to do WinRara pakować lecz wtdy tylko mam 2,15mb.I jeszcze jedno próbuje tam kasować niepotrzebne obrazki a wtedy plik się powiększa! !!

Jakaś nowość pewnie… Do niedawna dyskietki miały po 1,44 MB :roll:

Narzędzia --> Opcje --> Zapisywanie

Odznacz opcję szybkiego zapisywania.

Stworzyć WinRAR-em archiwum wieloczęściowe i zapisać każdy wolumin na osobnej dyskietce.

[ad3b2c9c4f5617f7m.png

A lepiej w Winrarze zapisać pod rozszeżeniem .zip czy .rar w tym przypadku?

Złączono Posta : 10.11.2006 (Pią) 21:41

No coś się poprawiło teraz jest 2,03 jak zrobilem jak powiedziałeś!No to co dalej!

](http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ad3b2c9c4f5617f7)

Na początek sformatuj tę dyskietkę.

Zależy, czy w szkole będziesz miał czym otworzyć archiwum RAR.

Z archiwami ZIP radzi sobie WinXP bez dodatkowego oprogramowania.

Jeśli masz w na kompie w szkole zainstalowanego WinRAR-a, wybierz format RAR, najwyższą kompresję i dodatkowo zaznacz opcję Utwórz ciągłe archiwum (dostępna w oknie tworzenia nowego archiwum).

Jeśli chcesz nagrać na płytkę, najlepiej będzie najpierw zapisać na HDD, a dopiero potem, np. za pomocą Nero wypalić zapisany plik na krążek :slight_smile:

A teraz moja drobna uwaga/rada, co do drugiego screena:

Usuń ten screen albo zostaw sam komunikat - na screenie widać kilka nazwisk…

hej mam pytanie na nie na temat czy jak wezme namaże markerem(niespecjalnym) moje imie i nazwisko na płyte to nic się z nią nie stanie później?Jak się moze coś stać to napiszcie!

Marker to marker.

Nic się nie stanie.

Jedyne ryzyko jest wtedy, gdy ślad markera zostawia zbyt grubą warstwę :wink: