Problem z zapisem innym niz dysk c

No wiec sciagnalem gre, teraz potrzebuje wypakowac ze wszystkich pilkow rar ktore mam jeden iso. Problem w tym ze ten plik iso zajmuje ponad 7 gb i jedynym miejscem ktore zezwala mi na jego wypakowanie jest dysk c, zas mam dosc stary komputer i nie mam odpowiednio duzo miejsca zeby to tam zmiescic. Czy jest jakis sposob zebym mogl wypakowac to na jakikolwiek inny dysk, czy musze panicznie szukac do tego miejsca na tym jednym dysku?

Jeszcze jedno jak staram sie wypakowac to gdzie indziej mam przed oczami napis “tylko system ntfs obsluguje pliki wieksze niz 4 gb” Czy mozna to w jakis sposob wypakowac gdzies indziej, moze za pomoca innego programu

Tak bez problemu.

Uruchom WinRara, znajdź lokalizację tego pliku (albo tych plików), które chcesz wypakować i kliknij w opcję “Wypakuj do” zaznaczając przy tym pierwszy part pliku, który chcesz rozpakować. Pojawi Ci się okno, w którym będziesz mógł wybrać miejsce gdzie chcesz wypakować pliki…

Tak. Prawy przycisk myszy i w menu kontekstowym gdzieś powinno być “wypakuj do…”. Jeśli nie ma to ściągnij np. 7zipa i zintegruj z powłoką systemową. Jeśli masz jakiś swój archiwizator np. WinRAR to tam też jest opcja zintegruj z powłoką systemową (lub podobnie) i po tym działaniu pojawi się w menu “wypakuj do…”. Poza tym chyba możesz otworzyć normalnie programem dane archiwum i wypakować gdzie chcesz.

To już wszystko tłumaczy, zapewne pozostałe dyski/partycje masz w systemie plików fat32 który ma limit wielkości pojedynczego pliku do 4GB i tego nie da się w żaden sposób obejść.

Aby wypakować tak duży plik musisz mieć na docelowym dysku/partycji system plików NTFS.

Możesz przekonwertować system plików FAT32 na NTFS odpowiednim programem.

Dokładnie. FAT32 obsługuje tylko pliki do 4GB, nie istnieje żadna możliwość wrzucenia na niego pliku większego. Musisz przekonwertować swoją partycję do NTFSu.

Ale spokojnie można to zrobić bez utraty danych, tu masz instrukcję jak http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/440,1 … _NTFS.aspx