Problem z zapisem pliku w MS Word

Witam,

Mam problem z w/w programem. Przy kilkukrotnym zapisywaniu zmian wszystko było OK podczas gdy ostatnio wcisnąłem zapisz, pozostał tylko plik ~WRL2387.tmp. Przy próbie jego otwarcia, pojawia się oknie “Otwórz za pomocą…”, wybieram WORD i pojawi się komunikat że nie można odnaleźć pliku… ![-o<

Na przyszłość radzę włączyć w opcjach Worda funkcje auto zapisu i ustawić w miarę krótki czas.

Gdzie się to ustawia?

Nie wiem jakiego Offica masz - w 2003 jest to w: Narzędzia - Opcje - Zapisywanie - zaznaczasz zapisz nformacje potrzebne do odzyskania pliku co - tam ustawiasz co ile minut, zaznacz jeszcze zezwalaj na zapisywanie w tle ( wyżej troszkę ) potwierdzasz ok i jest dobrze.

Mam Office 2000, zaznaczone było zapisywanie co 10 min. oraz zapisywanie w tle. Ale to przecież nic nie pomogło. Plik o oryginalnej nazwie zniknął i został tylko tmp z którym nic nie da się zrobić. Pomocy! !!

powiem tak jeśli ten tmp jest mały około 1kb to jest po jak nazywam podpucha nic z tego nie da się poza linijka znaków

rada poszukaj pliku w całym systemie z rozszerzeniem *.tmp w tym dniu kiedy się to stało a w wyszukiwaniach ustaw zaawansowane by szukał plików ukrytych

druga metoda zainstaluj program “PC Inspector File Recovery” i szukaj plików *.doc

ja kiedyś znalazłem plik *.tmp w śród programowych innym razem w moje dokumenty a jeszcze kiedyś w jednym z katalogów c:\windows …“kochany” MS :expressionless:

Witam,

Ja takze mam taki problem z Wordem. Posiadam wersje MS Office Word XP, i problem polega na tym samym. Za kazdym prawie razem po kilku krotnym zapiywaniu pracy, praca znika i mi i zostaje ten plik *.tmp, z ktorego co najgorsze nie da sie nic odczytac. Ostatnio zdaza mi sie to nagminnie. Bardzo bym prosil zeby ktos pomogl mi i napisal jak mozna rozwiazac ten problem, czy to jest wirsus jakis…czy co…? :frowning:

Dziekuje za czas i pozdrawiam

sprawdźcie w Narzędzia>opcje>(zakładka) Lokalizacje plików < gdzie jest zapisywany plik auto zapisu i w tym pliku poszukajcie pliku o większej objętości :slight_smile: bo może być to temp, wkl, wkt albo podobny :smiley:

tylko trzeba mieć włączone w opcjach folderów by móc widzieć pliku ukryte bo można tak przeoczyć :slight_smile:

tobie dodatkowo luca.r proponował bym byś albo przeinstalował jak możesz albo ściągnął aktualizacje prawdopodobnie jaki problem z całym systemem do tego może być uszkodzona pamięć ram albo twardy dysk ale najlepiej poszukaj na forum opisu jak korzystać z Combofix i HijackThis i poproś o sprawdzenie logów :slight_smile: choć na oko reinstal Offica mogło by pomóc ew jak tylko chodzi opisanie możesz skorzystać z darmowego oprogramowania OpenOffice 3… chwila przyzwyczajenia i można swobodnie pisać ;)a i coś za co lobię go to przekształcenie do *.pdf pod przyciskiem :wink: