Problem z zapisywaniem dokumentów w Wordzie 2007

Mam problem z Wordem 2007. Dokumenty zapisuję ze starym rozszerzeniem “doc”. Kiedy otwieram jakiś dokument, edytuję go i chcę w trakcie edycji zapisać wprowadzone zmiany pojawia się komunikat, że program nie może zapisać pliku i czy chcę zapisać go jeszcze raz, po wybraniu Tak otwiera się okno zapisu i trzeba od nowa wpisywać nazwę dokumentu. To nie jest takie poważne, ale przy długiej edycji i częstym zapisywaniu wprowadzonych zmian robi się to dosyć irytujące. Szukałem na stronie MS i na innych stronach i nic. Może ktoś miał ten sam problem i wie jak go rozwiązać.

Zmień standartowy format zapisu :

Word /opcja [kółko] / opcje programu Word / zapisywanie / Word 97-2003. doc

Mam już tak ustawione. Problem jest przy zapisywaniu edytowanych dokumentów.

A czy przypadkiem na górze na pasku programu przy nazwie pliku nie pisze [Tylko do odczytu]???

Jeśli tak, to wyłącz blokadę pliku.

Nie ma “Tylko do odczytu”, jest natomiast “Tryb zgodności” ale to chyba jest dlatego że edytowane są pliki .doc w nowym Wordzie.

Dodane 26.02.2009 (Cz) 19:07

Jeszcze jeden problem. Jak edytuje stary dokument z rozszerzeniem .doc i zamykam Worda to czasami pojawia się komunikat o błędzie z zapytaniem czy otworzyć ponownie Worda i czy odzyskać poprzedni plik. Kumpel mówił że u niego i paru innych znajomych też tak mają, więc nie jest to przypadek odosobniony. Może ktoś wie jak temu zaradzić, zainstalowałem service packa do offica i również nie pomogło.