Problem z zapisywaniem ustawień Windows XP

Witam. Posiadam laptopa Acer Aspire One. Mam problem związany z zapisywaniem ustawień w systemie. Sprawa wygląda następująco: system miał domyślnie ustawiony wygląd na wygląd systemu XP, czyli niebieski pasek zadań, okna, zielony pasek ładowania itp. Zmieniłem ustawienia na wygląd klasyczny systemu, czyli szary pasek zadań, szare okna, granatowy pasek ładowania itp. Wszystkie opcje w wyglądzie systemu “Zastosowalem” jak należy. Problem polega na tym, że przykładowo po 5, 4 uruchomieniu na nowo komputera, ustawienia domyślne wyglądu XP powracają na nowo :frowning: Np. gdy po zastosowaniu wszystkich ustawień uruchamiam ponownie komputer to wszystko jest OK. A jak uruchomię już któryś raz w ciągu dnia to komputer na nowo przywraca domyślny wygląd XP. Dodam, że system został zainstalowany jakieś dwa tygodnie temu i od razu został zabezpieczony antywirusem i skanerem Ad-Aware. Ani antywirus, ani Ad- Aware nie znalazły niczego złego na komputerze. System to Windows XP Home Edition Service Pack 3. Czy spotkał się ktoś kiedyś z takim oto problemem? Pozdrawiam i proszę o pomoc, ponieważ robi się to denerwujące… :slight_smile: :slight_smile:

Chodzi Ci o to?

PPM>Start>Właściwości>Menu start>Klasyczne menu start>OK

Dzieje się tak tylko z wyglądem, czy system gubi również ustawienia danego użytkownika??

Nie chodzi o menu start. Chodzi o klasyczny wygląd całego systemu. W sumie menu start też. PPM>właściwości>zakładka wygląd> i tam: Styl Klasyczny Windows. I ustawienia w wydajności systemu: PPM na Mój Komputer>właściwości>zakładka zaawansowane>Wydajność:ustawienia>niestandardowe>i zaznaczone tylko dwie opcje: Wygładź krawędzie czcionek ekranowych i stosuj cienie dla etykiet ikon pulpitu. Ustawiłem te ustawienia dla uzyskania najlepszej wydajności systemu. :slight_smile:

Myślę, że dzieje się tak tylko z wyglądem, ponieważ nie zauważyłem niczego innego zeby było na domyślne…

Może masz zainstalowany jakiś tweaker do systemu lub program do upiększania który przestawia wygląd…

Nie ma nic takiego. Jestem zwolennikiem klasycznego wyglądu :wink: Sprawa dziwi mnie jeszcze bardziej, ponieważ gdyby to się działo po każdym uruchomieniu to było by bardziej wiarygodne…

podłączę się pod temat. u mnie system nie chce zapamiętać, jakim programem ma otwierać pliki danego typu, mimo, że zaznaczam przy wyborze programu odpowiednią funkcję.

Zmień te niestandartowe na niech system Windows wybierze.Powinno być OK .

Będziesz wiedział co jest grane,i możesz dalej kombinować.

Pozdrawiam

przepraszam, ale nie rozumiem, co mam zrobić.

bo to nie było do ciebie tylko do mnie… zmieniłem ustawienia na niech system sobie dopasuje, ale ustawia on sam z powrotem wszystko na domyślny wygląd XP, a ja chce klasyczny i nie mogę… Jak mam klasyczny wygląd to system wg. mnie chodzi sprawniej, nie muli sie itp, a wygląd to dla mnie nie istotna sprawa… Może ktoś bedzie wiedział co jest grane… :slight_smile:

Sytuacja trochę komiczna,tak wyszło.Ale na poważnie.Przy ustawieniu-niech system sam dopasuje- on to zrobi najlepiej i tak aby wszystko działało.Te drobne rzeczy z tabeli nie mają większego wpływu na rozruch systemu.

To są efekty wizualne tak w klasycznym i domyślnym wyglądzie. Sam wygląd klasyczny wybierz właśnie z menu

Wygląd-okna i przyciski , zmieni się wygląd całego systemu.

Jeśli system ci naprawdę muli to proponuję odwiedzić ten temat

Sprawdzone porady na stronie głównej i wybrać Optymalizacja i odchudzanie…itd

Powodzenia

dziekuje za pomoc :slight_smile: pozdrawiam