Problem z zaschniętym kartridżem hp-drukarka

(Alfa1978) #1

tak ja w temacie! mam problem ,ponieważ zaschnął mi kartridż czarny, i śladowo/nawet wcale NIEdrukuje mi drukarka /Hp 959c/ nie używałem jej ok 2 lat! jest sprawna,ale brakło tuszu i zawaliłem sprawe ze nie dokupiłem za wczasu dopełniacza tuszu,i co teraz?.Ma ktoś może ,pojęcie jak i czym wyczyścic ten kartridż?? /słyszałem ,że można go włozyć do wrzątku wody,ale najpierw wole sie poradzić :cry:

Złączono Posta : 03.04.2007 (Wto) 7:26

aha,i jaki najlepiej mam tusz dokupic /dopełniacz/?

(Wujek 15) #2

Weź kawałek ligniny albo watki zwilż woda, nałóż na dysze, zawiń

w folie, wsadź do woreczka, połóż na ciepły albo gorący kaloryfer przez noc

powinno pościć, jeśli ci sie bardzo spieszy to możesz sprobować podstawić na kilka minut dysze pod wylot "pary" z czajnika czy garnka z gotującą sie woda ale praktyka uczy ze co nagle to po diable i warto czasem zacisnąć żeby i poczekać dluzej...

" zamienników " nieoryginalnych nie polecam. Wtedy wszystko się rypie.. zasycha i drukuje krzywo i brzydko. Wejdź w jakąś porównywarkę cen lub sprawdź na allegro. Ile kosztują najtańsze cardridge ale oryginalne. Nic Ci nie da takiej satysfakcji jak markowy tusz.

(Tezarrus) #3

nie słuchaj kolegi wyżej. musisz wsadzić kardridż do rozpuszczalnika. niech sobie tak posiedzi. ewentualnie kupić napełniacze tuszów i tam zawsze dołączają taki rozpuszczalnik, postąp jak w instrukcji. jak nie pójdzie to niestety będziesz zmuszony do zakupu nowego kardridża.

(Msprungk) #4

Do wrzątku? :o

W większości przypadków wkłada się nabój do niewielkiej ilości ciepłej wody (tak by zakryć tylko dysze)

Jednak nie zawsze to pomaga. Spróbuj w niewielkiej ilości czystego spirytusu. To najpewniejszy i bezpieczny środek

(Wujek 15) #5

Widzę że masz pojęcie.

Używanie takiego szajsu jak zmywacze do paznokci albo spirytus salicylowy czy woda kolońska w prostej drodze prowadzi do totalnego uszkodzenia urządzenia - do mycia takich elementów najlepiej używać alkoholu izopropylowego tzw izopropanol którego litr kosztuje ok 15 - 17zl i starczy do mycia wszystkiego do końca życia...

(Tezarrus) #6

no mówiąc rozpuszczalnik miałem to właśnie na myśli...

(JNJN) #7