Problem z zasięgiem, Jaką karte sieciową wybrać?

Witam,

mam mianowicie taki problem korzystam z internetu bezprzewodowego i mam strasznie niski zasięg zaledwie 20% korzystam z katy sieciowej RT2400 Wireless LAN Card i z anteny satelitarnej nadajnik mam około 1,5km wiele razy przestawiałem antenę i nic. Dodam jeszcze ze mój maksymalny zasęg nigdy nie był wyższy niż 30-45% :?

Czy to może być wina karty???

jeśli tak to jaką kartę mi proponujecie???

nierówny ping może być spowodowany słabym zasięgiem???

Za wszystkie odpowiedzi z góry Dziękuje :slight_smile: :slight_smile:

Miałem kartę i zła to ona nie była.

Dziwne żebyś przy takim zasięgu miał stabilne połączenie, a bez stabilności nie masz równego pingu.

Ja bym postarał się o pożyczenie od kogoś karty, wtedy by sprawdził czy to faktycznie karta czy może wtyczka/kabel/antena jest uszkodzona(e), bądź antena kiepsko ustawiona.

Zrób zdjęcie z dołu jak jest Twoja antena ustawiona, najlepiej antenę ustawiać(przynajmniej ja tak robię), najpierw na oko i później pod Laptopa z pigtailem i sobie powolutku zmieniam położenie i patrze na stabilność połączenia i zasięg.

Ile m kabla ? Czy jest widoczność między antenami ?

Kabel mam długości 20m tak moja antena widzi nadajnik.

Zdjęcia nie zrobię ze względu na pogodę bo antenę mam na dachu.

Ustawienie nadajnik ma jakiś wpływ na zasięg… bo ten nadajnik jest ustawiony prawie tyłem do mojej anteny :? Mój sąsiad mieszka 200 metrów odemnie i ma zasięg 60-70% tez ma antenę satelitarną.

Na początku gdy zakładałem internet to miałem problem z zasięgiem wtedy admin wymienił mi kartę nie ukrywam zasięg był lepszy ale nie wiele.

:cry:

Wcześniej Pobierałem zasięg z sąsiedniej wioski antena od nadajniki znajdowała się około 10km miałem zasięg ok. 50% założył nowy nadajnik i nie mogłem ustawić lepiej anteny niż na 50 % później zasięg tylko spadał poprawiałem antenę ale to nie pomagało… i spadło do 20%

Proszę o pomoc.

To zdjęcia ja nie zrobię tylko jak by mgła była i to dobra mgła.

Jak antena dookólna to nie ma znaczenia, jak sektor to admin=lama.

Już nie wspomnę o tym, żeby dawać parabole i 20m kabla zamiast słabszej anteny i APC(tzw. antena aktywna).

Problem rozwiązany przyniosłem inna kartę i mam zasięg 60%:]

Może faktycznie problem rozwiązany ale % się nie sugeruje ;p

Network Stumbler i -dBm, im bliżej 0 tym lepszy zasięg.

Link Quality mam 96% a link signal mam -67dBm to dobrze czy źle??? :smiley:

Widzę ze kolega spec w tych sprawach:] :smiley: :smiley: :smiley:

Ale poprawienie sygnału nie poprawiło moich pingów chwilami mam pomiędzy 75-125 a chwilami 250-500… :? :?

Nie najgorzej ale też do lepszego brakuje trochę :stuck_out_tongue: Bo dla klientów nie wymaga się tak dobrego połączenia jak np. na mostach(sieć z siecią, albo nadajnik z innym czy przesyłanie Internetu).

Ogólnie na karcie różnie widać, my w sieci staramy się utrzymywać klientów do poziomu -75dBm, od 75 staramy się poprawiać sygnał bo to obciąża i nadajnik i klient przeważnie miałby “gorszy” internet z powodu wydajności połączenia.

Z pingami to najczęściej trzeba już lecieć do admina.

A spec jak spec, może tutaj coś wiem ale przy innych znajomych to czasami się chowam :stuck_out_tongue: Teorii trochę mam ale brakuje jeszcze dużo praktyki i doświadczenia.

No właśnie tyle razy już do niego dzwoniłem ze aż mi głupi już dzwonić… :slight_smile: :slight_smile:

Czyli Ty masz masz jakąś sieć internetową:] może u mnie założysz też nadajnik???:slight_smile: miałbyś już jednego pewnego klijenta :smiley: :smiley:

Głupio, nie głupio 8) Ja tam do pierwszego i jak na razie ostatniego admina jeździłem jak tylko był w sklepie(2km) :stuck_out_tongue: Rowerkiem i siup, 5min góra i byłem u niego, że Internet bardzo odbiega od tego co powinno być… I tak praktycznie pół roku.

Ja jestem współ-administratorem i na razie mamy tylko 2 nadajniki i jakoś się nam nie pali tego powiększać, bo raczej to było założone, aby był w naszej okolicy net :slight_smile: Ja z tego zysku nie mam po za tym, że się uczę i większość rzeczy które teraz potrafię o sieciach bezprzewodowych bym nie potrafił, bo po prostu główny administrator mi tłumaczy jak czegoś nie wiem.

Ja bym najpierw zmienił antenę na słabszą :slight_smile:

I ta antena nie jest anteną satelitarną. Co prawda zazwyczaj jest do tego celu wykorzystywana, ale tutaj pełni funkcję anteny naziemnej.