Problem z zasięgiem sieci wifi w domu!

Witam! Jestem posiadaczem internetu dla firm pro od Oarnge i mam problem z zasięgiem sieci wifi. Mieszkam w domu jednorodzinnym.(tak dla informacji). Modem-router orange mam umieszczony na strychu i w pomieszczeniach tuż pod strychem zasięg jest bezproblemowy.

W jednym pokoju piętro niżej nie chce mi widzieć sygnału(w innych pomieszczeniach na tym samym poziomie testowałem i zasięg jest). W tym pokoju, w którym nie chce widzieć sygnału znajdują się takie urządzenia jak kopiarka, meble i zegar, który “bimba”.

Wie ktoś co może powodować te zakłócenia i jak to naprawić?

przenieść router piętro niżej, tak by było na środkowym poziomie. Możliwe, że ściany nie przepuszczają sygnału (choć nie znam się na tym, więc mogę się mylić)

Spiderman3 , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat viewtopic.php?f=16&t=394978

Jeżeli ten router ma zewnętrzne anteny to wymień na z większym zyskiem. Obniż router jak się da i będzie po problemie.

Te routery z Orange już takie są.

To ich urok - mają słaby zasięg.

Jeśli chodzi o antene to można wymienić tylko odbiorczą.

NIe można zmienić anteny WiFi :frowning:

jak jest mozliwość to skieruj czubek anteny w dół

bo anteny patykowe mają polaryzacje poziomą i pionową

także jak byś dał antene w dół to powinno być troche lepiej niż teraz

Albo sposób na anteny patykowe założyć folie śniadaniową (sreberko) na cała długość anteny

tylko z jeden strony aby siła sygnału była odbijana od folii i szła w jednym kierunku

Sam czegoś takiego używalem i poprawiło sygnał gdzies o 1/3

a używalem tego na antenie ok 10dBi

http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/j … ny-z-folii

Pozdrawiam :smiley:

Krzysiek