Problem z zasięgiem sieci wifi

Ten problem był już na forum(problem-zasiegiem-sieci-wifi-t347405.html), ale mam jeszcze pytanko. Kupiłem antenę 12db i nic nie dała(łapie sygnał tak samo jak antena 5db). Moje pytanie brzmi jak w takim razie polepszyć sygnał wi fi od routera (router mv 400 orange).

Proszę o szybką odpowiedź.

Wygląda na to, że uszkodzone jest gniazdo anteny w routerze, lub coś baaaaaaaaaardzo negatywnie wpływa na jakość sygnału WiFi (np. telefon bezprzewodowy, kuchenka mikrofalowa…). Obstawiam, że to kwestia uszkodzenia routera (oczywiście jak problem pojawia się na kilku komputerach a nie tylko na jednym).

p.s. zmienisz tą antenę, co trzeba? Z tego, co pamiętam tam są anteny od WiMax i od WiFi?

Najlepiej weź metalowe sitko, wytnij na samym spodzie dziurę, aby antena mogła w to wejść i powinno działać lepiej.

Będzie przypominać antenę “satelitarną” :smiley:

Ja wymieniłem antenę w komputerze(karcie sieciowej) a nie w routerze. W pozostałych komputerach wszystko jest w porządku, widzi sygnał bez problemu.

Może rzeczywiście coś wpływ negatywnie na fale wifi. Jeśli tak jest to jak to zniwelować(te zakłócenia)?

Weź z innego komputera/ pożycz/kup nową kartę WiFi (40-70PLN) - najprawdopodobniej ta w Twoim komputerze jest uszkodzona.

p.s. nic nie namotałeś w sterownikach? Z poziomu sterowników można sporo opcji zmieniać w karcie sieciowej.

p.p.s. co do zakłóceń - trzeba się pozbyć źródła :wink: Spróbuj też np. przesunąć kartę wifi do innego slotu.

zamieniłem karty sieciowe i dalej jest to samo czyli w komputerze bliżej routera sygnał jest doskonały(tak pisze w win vista) a dalej od routera(tzn piętro niżej) sygnał jest słaby(1 lub 2 kreski, antena wifi 12db, na 5 bd było to samo). To może być wina routera? Jak polepszyć ten sygnał wifi skoro w tym routerze (mv 400 Orange) nie da się wymienić anten wifi??

Dużo czasu Ci zajęło dodanie drobnej informacji, że dzieli jakaś konstrukcja betonowa/może jeszcze w ścianie jakaś klatka metalowa… Co to za budownictwo?

To jest dom wolno stojący. Strop jest zbudowany z betonowo metalowych elementów. Czy to może zakłócać sygnał i jak to naprawić? Na ile metrów router ten (MV 400 Orange) powinien rozsyłać sygnał?

Nie, to nie będzie zakłócać sygnału, będzie tylko tłumić: http://pl.wikipedia.orgwiki/Klatka_Faradaya

Da się to naprawić za pomocą dwóch elementów:

17_mloto_wiertarka_sds_plus_hr2470_070929100508.jpg

232.jpg

p.s. przepraszam za mój sarkazm, ale ■■■■■■■ trochę wyobraźni.

A nie używając kabla sieciowego nic się nie da zrobić??

Marne szanse - jak zbyt duża wartswa betonu/stali, to nie przeskoczysz tego… Możesz jeszcze spróbować dać router najbliżej okna i tak samo antenę od peceta (jak okna są na tej samej ścianie). Może sygnał ładnie się odbije… Są rozwiązania typu “karta sieciowa wpinana do gniazdka elektrycznego”, ale to droga sprawa…

Możesz też wiercić przy oknie i puścić przewód po zewnętrznej stronie budynku. W takiej sytuacji lepiej jednak zastosować przewód zewnętrzny (czarny).

Bo jeśli nie masz młotowiertarki tylko zwykłą w. udarową, możesz też mieć problemy z przewierceniem się przez strop.