Problem z zasiegiem w sieci

Jestem tu nowy wiec na poczatku chcialem sie przywitac! TAK WIEC WITAM! Mam problem z moja domowa siecia. Mieszkam w domu jednorodzinnym i mam polaczone bezprzewodowo dwa kompy jesden stoi na pietrze drugi na parterze.kompem “matką” jest komputer na pietrze i przy nim znajduje sie router. Na dole natomiast czesto ginie zasieg lub jest on bardzo maly. Jezeli na komputerze na gorze pobierane sa pliki z internetu to na dole mozna zapomniec o internecie.

Router to Linksys Wirlles G a karta sieciowa ktora jest na dole to ASMAX. Pomozcie mi prosze co moze byc powodem tak slabego zasiegu?Ewentualnie jak moge go poprawic? internet to Neostrada 1mb.

Pozdrawiam!

Odnośnie stron internetowych:

W ustawieniach routera, w oknie Applications & Gaming->QOS Ustaw HTTP na High priority, a pozostałym zmień priorytet na średni.

Co do zasięgu, to czy możesz zmienić antenę w karcie sieciowej (bo w routerze nie ma na to szans)?

Jeszcze jedna taka mała propozycja. Ustaw antenę na routerze tak aby wyglądała na położoną. Nie kieruj jej do góry. Przy korzystaniu z anten ważne jest też w jaki sposób propagują sygnał. Spróbuj.

Tak w karcie sieciowej moge zmienic antene niestety w routerze nie. Antene w routerze mialem juz chyba w kazdej pozycji i tak zawsze kicha:(