Problem z zasięgiem wdr3600

(Siarczyslaw) #1

Problem polega na tym iż  obok mojego domu mam budynek w której mieści się moja firma, niestety ściany są strasznie grube. Szukałem urządzenia dzięki któremu w pracy będę miał WIFI. Kupiłem wdr3600 nie spełnił oczekiwań... gubi sieć, rozłącza, oprogramowanie aktualne, pisałem do producenta, z supportu nie uzyskałem info, więc pewno padnięty jest. Oddam na gwarancje ale co dalej? Skoro zasięg mierny? Wymiana ale na co? Asus? D Link? Pomocy

(Enzo1) #2

Witam

Sam posiadam ten router i też miałem problemy z połączeniem na oryginalnym sofcie producenta,bardzo często zrywało połącxzenie.Pomogła zmiana oprogramowania na Gargoyle i router działa zdecydowanike lepiej.Jeśli chodzi o zasięg to nie zrywa połączenia.Możesz wgrać Gargoyle i zobaczyć jak się będzie sprawował router,jeśli będzie w porządku zostawiasz,jeśli nie możesz przywrócić oryginalny firmware TP-Linka.

Natomiast jeśli chciałbyś zmienić na inny to warto zainteresować się produktem Asus RT-N18U.

(Siarczyslaw) #3

Nie stracę gwarancji po wgraniu Gargulca?

(roobal) #4

Jak daleko od siebie są budynki? Z tego co rozumiem, w domu chcesz mieć router, który przebije system przez grube ściany? Czy może chcesz połączyć 2 routery bezprzewodowo? Ten WDR jest w domu czy w firmie? I jak jest on podłączony?

(Enzo1) #5

Stracisz,natomiast w przypadku reklamacji routera wgrasz ponownie oryginalne firmware TP-Linka i problemów nie powinno być.

(roobal) #6

Prawdpodobnie stracisz, a w każdym razie jeśli oddasz do naprawy na gwarancję router z nieoryginalnym firmware, to mogą Ci odmówić naprawy w ramach gwarancji. W najlepszym przypadku, naprawią i wgrają oryginalny firmware producenta.

(Siarczyslaw) #7

Router jest u mnie w domu, przy oknie, do biura przez okno mam 13m ściana z cegły 35cm, chce mieć router w domu i zasięg w biurze. Router podłączony po kablu do modemu alcatel i240gp.

(roobal) #8

Z tego co widzę, to anteny można odkręcić, więc możesz podłączyć antenę zewnętrzną i umieścić ją na dachu domu lub antenę kierunkową na ścianie na zewnątrz budynku.

Co do gwarancji, na stronie producenta jest napisane.

Źródło: http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-WDR3600#down

(Siarczyslaw) #9

Dzięki teraz pytanie jaka antena, bo kompletnie się nie znam.