Problem z Zasięgiem

(Ak4777777) #1

Witam,

Kupiłem na allegro Kartę WIFI na usb do lapka Techniclan Wusb-54gr i dokupiłem antene 12dbi dookolną 38cm na rp-sma.Powinien być dobry zasięg a tu problem, Mam lapka w pokoju i nawet nie widzę sieci wifi od sąsiada mieszkam od niego ok 100-150m. dzieli nas w sumie z 4 ściany (moje 3 i jego 1). Pisało że antena ma zasięg 2km wiem z ten zasie to jest na otwartej przestrzeni bez przeszkód ale myślałem że w terenie zabudowanym to te 200-300m będzie. Kupiłem ją z myślą wyjazdu na wakacje zęby jakiegoś neta mieć bo w lapku mam wbudowaną która mi starcza w domu. Może jakoś trzeba ją ustawić. Powiedzcie co o tym myślicie.

(Mmiszczuk) #2

Najpierw poczytaj trochę książek o wi-fi. Jak chcesz mieć sygnał, wystaw u sąsiada i u siebie antenę yagi. Nie musi być o dużym zysku. Wystarczy, że będą się widzieć. Jak chcesz więcej informacji to wchodź na specjalistyczne fora lub grupy dyskusyjne.

(Adio741) #3

spróbuj tego, u mnie pomogło

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zwi ... ny-z-folii

(Bolo92) #4

A tą antenę pewnie kupiłeś na allegro, gdzie ludziki robią anteny sami jak wyjdzie tak wyjdzie a przepiszą dane z profesjonalnego sklepu, albo jeszcze cyferki podrasują na wyższe, żeby się ludzie rzucili.