Problem z zasilaczem, komputer gaśnie po 5 minutach

(Mds69) #1

mam problem, wczoraj czyscilem cały komputer, potem jak go poskładałem wszystko działało w najlepszym porządku aż do wieczora, gdzie zaczął mi co 5 minut gasnąc. Włączam i po 5 minutach czuc jakby sie cos przepalało i koniec. i tak cały czas, czy to oznacza ze caly zasilacz do wymiany?

(Croos22) #2

Wyłącza się czy restartuje?

(Mds69) #3

Wyłacza, potem trzeba poczekać chwile, "dopiąc" lepiej głowny kabel zasilający i uda sie włączyc.

(Croos22) #4

Pewnie się coś przegrzewa.

(suchmen) #5

Albo zasilacz albo np. procesor jeśli zdejmowałeś radiator to mogłeś naruszyć pastę termoprzewodzącą. Jak bardzo śmierdzi taką farbą jakby to pewnie zasilacz a jak śmierdzi tylko takim kurzem podgrzanym a nie chemikaliami to procek.Możesz powąchać zasilacz przy wyłączonym komputerze-jak czujesz dziwny zapach to on jest winien.

(Mds69) #6

No właśnie to drugie raczej, jakby kurzem podgrzanym, poprostu jakby sie coś przepalało, coraz bardziej to czuć aż po prostu komp gaśnie. Rozkręcilem tą "puszke" z zasilaczem, przeciściłem delikatnie i zostawiłem ją tak, nie zamykając, ale to raczej nie ma znaczenia? A co zrobić jesli to ta pasta termoprzewodzaca? po czym ją poznać?

-- Dodane 20.12.2009 (N) 17:31 --

A może to jest spowodowane tym ze w srodku przy karcie graficznej i płycie glownej nie obraca sie wentylator? dopiero teraz to zauwazylem.. myslicie ze to moze byc to?

(Bulid11) #7

Chyba to jak ci nie kręci od procesora i grafy to śmierdzi graficzna i CPU mówiąc krótko chyba wymiana grafy i CPU...

(Mds69) #8

a nie da sie jakoś manualnie uruchomić tego wentylatora?

(suchmen) #9

Wiatraki nie kręcą się zawsze, tylko co jakiś czas np.u mnie na początku kręci się tylko na grafie a na procku nie - dopiero jak dostanie temperatury to zaczynają się kręcić.

(Ne2tu) #10

Wgraj sobie programik speed fan. Wtedy zobaczysz jakie masz temperatury na poszczególnych podzespołach. Najlepiej podaj konfiguracje swojego kompa plus zasilacz. Nazwę i moc.