Problem z zasilaczem?

Witam mam pewien problem z dyskiem twardym.Przy załączeniu komputera zdarza się że dysk twardy dziwnie ‘‘pyka’’

i wyłącza się po czym załącza się i znowu słychać w nim ‘puknkięcie’’ i znowu się wyłącza.Czasem uruchamia się normalnie a czasem nie czy to może wina zasilacza??Komp dość już leciwy.Pozdrawiam serdecznie

jaki masz zasilacz?

Odłącz zasilanie od dysku. Następnie używając np. małego wkrętaka skleszcz lekko wtyki w moleksie w ten sposób, aby wtyczka ciaśniej wchodziła w gniazdo HDD.

sprawdź wtyczkę od zasilania dysku twardego - ja miałem podobny problem i okazało się, że wtyczka nie łączyła.

Zasilacz to Codegen 300W S czytalem o nim ze jest nie najlepszy a jak pali to wszystko naraz…

Nie najlepszy to zdecydowanie za łagodne określenie, wszystko na raz może nie jedna czy kilka części na pewno.

Sprawdź dysk na okoliczność błędów.

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Sprawdź kable zasilające dysk. Kiedyś miałem podobną sytuację ;] wystaczyło, że lekko poruszyłem kabelkiem, a dysk się wyłączął xD i poprostu zamieniłem z kabelkiem od wiatraczka i grała gitara. pozdro!

Dysk sprawdzony 0 bad sektorów a teraz znowu się uspokoiło i działa normalnie już nic nie rozumie co jest grane… :confused: