Problem z zasilaczem?

(system) #1

Witam mam pewien problem z dyskiem twardym.Przy załączeniu komputera zdarza się że dysk twardy dziwnie ''pyka''

i wyłącza się po czym załącza się i znowu słychać w nim 'puknkięcie'' i znowu się wyłącza.Czasem uruchamia się normalnie a czasem nie czy to może wina zasilacza??Komp dość już leciwy.Pozdrawiam serdecznie

(klopas) #2

jaki masz zasilacz?

(slawex1983) #3

Odłącz zasilanie od dysku. Następnie używając np. małego wkrętaka skleszcz lekko wtyki w moleksie w ten sposób, aby wtyczka ciaśniej wchodziła w gniazdo HDD.

(Micoud81) #4

sprawdź wtyczkę od zasilania dysku twardego - ja miałem podobny problem i okazało się, że wtyczka nie łączyła.

(system) #5

Zasilacz to Codegen 300W S czytalem o nim ze jest nie najlepszy a jak pali to wszystko naraz......

(Kabuto1378) #6

Nie najlepszy to zdecydowanie za łagodne określenie, wszystko na raz może nie jedna czy kilka części na pewno.

Sprawdź dysk na okoliczność błędów.

(JNJN) #7

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

(Milas15) #8

Sprawdź kable zasilające dysk. Kiedyś miałem podobną sytuację ;] wystaczyło, że lekko poruszyłem kabelkiem, a dysk się wyłączął xD i poprostu zamieniłem z kabelkiem od wiatraczka i grała gitara. pozdro!

(system) #9

Dysk sprawdzony 0 bad sektorów a teraz znowu się uspokoiło i działa normalnie już nic nie rozumie co jest grane... :confused: