Problem z zasilaczem

(system) #1

Witam! Czy ktos mógłby mi pomóc i powiedzieć czy z tym zasilaczem jest wszystko ok dzięki zasilacz.jpg

(Impel) #2

porownaj ze specyfikacja zasilacza..powinno byc na naklejce na zasilaczu

(system) #3

hmmm jest tam tylko tabelka , dla 400w przy +12V jest 10A, -12V jest 0,5 A nie znam sie na tym ale myślałem że napięcia powinny niewiele sie różnic a jest np -5v a pokazuje-11,9 V

-- Dodane 25.02.2010 (Cz) 22:07 --

...ogólnie problem jest jeszcze taki, że wentylator w tym zasilaczu ( mustang ATX ky-400w) bardzo głosno pracuje zastanawiam sie czy gdybym wyłaczył zasilanie do wentylatora to czy mógłby tak pracować

(Impel) #4

u mnie sa podane ew wahania napiec.. sadzilem ze wszedzie sa ..coz...

podaj marke zasilacza i jaka masz konfiguracje komputera

w zadnym wypadku nie odlaczaj zasilania od wentylatora! !!

(system) #5

zasilacz mustang ATX KY-400W, hmmm nie wiem jak mam podac konfiguracje komputera

(Impel) #6

jaki procesor .. jaka karta graficzna.. ile dyskow twardych i jakiej pojemnosci ile napedow itd

(system) #7

amd semptron 2000, geforce6100sm-m2, dysk160gb, 2gb ddr2, w pci tylko karta tv

(Impel) #8

szczerze mowiac nie wiem czy ten sempron jest jednordzeniowy czy dwu.. i ta k.graficzna rozumiem zintegrowana tak ?...

jezeli tak to nie powinno byc razcej problemow... nie zauwazyles resetow-niespodzianek ? mozliwe jest tez ze zasilacz jest wadliwy ,a firmy nie znam

ale jezeli wiatrak glosniej niz zwykle sie zachowuje .. i te napiecia .. sa teraz takie dziwne (bo zakladam ze nie bylo wczesniej takich ..) to chyba zbliza sie koniec zywotnosci zasilacza

(Toffik325) #9

Semprony to jednojajowce :x

Widzę, że nikt z Was nie umie odczytać tabelek z napięciami?

Napięcie 12V jest o wiele za małe, -12V o wiele za duże, natomiast -5V to jakiś kosmos. Jakby wierzyć temu co podał program dziwnym cudem uruchomiłeś swój komputer. Tak czy siak, zasilacz jest nieoryginalny i znajduje się na czarnych listach. W każdej chwili może Ci się coś zepsuć, nie tylko zasilacz, ale i również reszta podzespołów.

(Laszjwrz) #10

I polecam pomiar napięć miernikiem uniwersalnym. Mierzenie na poziomie programowym mija się z celem.

(system) #11

hmmm to może zamiast wymieniać wentylator lepiej kupic nowy zasilacz ...Delta DPS-350PB-2C moze być? ten już nie jest na czarnych listach... czy może wystarczy 300W, chciałbym dokupic jeszcze jeden dysk 500gb i kartę graficzna z wyjsciem dvi

(Mutant5) #12

Tan delta będzie dobrym wyborem.

Jeżeli zamierzasz rozbudowywać komputer a nie chcesz przeznaczyć na zasilacz dużo kasy to szukaj:

Fotrona 450 wat, lub jakiegoś Amacroxa Warriora też w granicach 400-500 wat.

Jeżeli rozbudowywujesz kompa o nieprądożerną pasywną grafe delta da rade :wink:

(system) #13

dzięki za rady...mam jeszcze jedno pytanie, gdybym zaklinował wentylator, żeby tak nie szumiał i sprawdzałbym rekż szynę czynie jest gorąca to czy mógłby tak pracować do jakiegoś czasu i czy konsekwencją może byc wieksza usterka niż spalenie zasilacza

(Mutant5) #14

Jest duża możliwość spalenia zasilacza.

Nie wiem czy zabezpieczenia twojego zasilacza nie włączą się za późno także nie ryzykuj.

(Toffik325) #15

Jeśli zablokujesz wentylator będzie to najgorsza rzecz jaką możesz aktualnie zrobić. Rozgrzeje się i jestem pewien, że jego magiczne zabezpieczenia (których nie ma :wink: ) nie zadziałają. Pójdzie nie tylko zasilacz, pamiętaj.

Pozdrawiam!