Problem z zasilaczem

Witam! Czy ktos mógłby mi pomóc i powiedzieć czy z tym zasilaczem jest wszystko ok dzięki zasilacz.jpg

porownaj ze specyfikacja zasilacza…powinno byc na naklejce na zasilaczu

hmmm jest tam tylko tabelka , dla 400w przy +12V jest 10A, -12V jest 0,5 A nie znam sie na tym ale myślałem że napięcia powinny niewiele sie różnic a jest np -5v a pokazuje-11,9 V

Dodane 25.02.2010 (Cz) 22:07

…ogólnie problem jest jeszcze taki, że wentylator w tym zasilaczu ( mustang ATX ky-400w) bardzo głosno pracuje zastanawiam sie czy gdybym wyłaczył zasilanie do wentylatora to czy mógłby tak pracować

u mnie sa podane ew wahania napiec… sadzilem ze wszedzie sa …coz…

podaj marke zasilacza i jaka masz konfiguracje komputera

w zadnym wypadku nie odlaczaj zasilania od wentylatora! !!

zasilacz mustang ATX KY-400W, hmmm nie wiem jak mam podac konfiguracje komputera

jaki procesor … jaka karta graficzna… ile dyskow twardych i jakiej pojemnosci ile napedow itd

amd semptron 2000, geforce6100sm-m2, dysk160gb, 2gb ddr2, w pci tylko karta tv

szczerze mowiac nie wiem czy ten sempron jest jednordzeniowy czy dwu… i ta k.graficzna rozumiem zintegrowana tak ?..

jezeli tak to nie powinno byc razcej problemow… nie zauwazyles resetow-niespodzianek ? mozliwe jest tez ze zasilacz jest wadliwy ,a firmy nie znam

ale jezeli wiatrak glosniej niz zwykle sie zachowuje … i te napiecia … sa teraz takie dziwne (bo zakladam ze nie bylo wczesniej takich …) to chyba zbliza sie koniec zywotnosci zasilacza

Semprony to jednojajowce :x

Widzę, że nikt z Was nie umie odczytać tabelek z napięciami?

Napięcie 12V jest o wiele za małe, -12V o wiele za duże, natomiast -5V to jakiś kosmos. Jakby wierzyć temu co podał program dziwnym cudem uruchomiłeś swój komputer. Tak czy siak, zasilacz jest nieoryginalny i znajduje się na czarnych listach. W każdej chwili może Ci się coś zepsuć, nie tylko zasilacz, ale i również reszta podzespołów.

I polecam pomiar napięć miernikiem uniwersalnym. Mierzenie na poziomie programowym mija się z celem.

hmmm to może zamiast wymieniać wentylator lepiej kupic nowy zasilacz …Delta DPS-350PB-2C moze być? ten już nie jest na czarnych listach… czy może wystarczy 300W, chciałbym dokupic jeszcze jeden dysk 500gb i kartę graficzna z wyjsciem dvi

Tan delta będzie dobrym wyborem.

Jeżeli zamierzasz rozbudowywać komputer a nie chcesz przeznaczyć na zasilacz dużo kasy to szukaj:

Fotrona 450 wat, lub jakiegoś Amacroxa Warriora też w granicach 400-500 wat.

Jeżeli rozbudowywujesz kompa o nieprądożerną pasywną grafe delta da rade :wink:

dzięki za rady…mam jeszcze jedno pytanie, gdybym zaklinował wentylator, żeby tak nie szumiał i sprawdzałbym rekż szynę czynie jest gorąca to czy mógłby tak pracować do jakiegoś czasu i czy konsekwencją może byc wieksza usterka niż spalenie zasilacza

Jest duża możliwość spalenia zasilacza.

Nie wiem czy zabezpieczenia twojego zasilacza nie włączą się za późno także nie ryzykuj.

Jeśli zablokujesz wentylator będzie to najgorsza rzecz jaką możesz aktualnie zrobić. Rozgrzeje się i jestem pewien, że jego magiczne zabezpieczenia (których nie ma :wink: ) nie zadziałają. Pójdzie nie tylko zasilacz, pamiętaj.

Pozdrawiam!