Problem z zasilaniem myszki,klawiatury itp

Witam,

Dane techniczne:

Intel Pentium D 2 x 3,0 ghz

512 ram ddr2

plyta asrocka 775XFIRE-ESATA2+

zasilacz 350v

karta graficzna GeForce 7100GS (512 turbo Cache)

Mam taki problemy dotyczace komputera.Gdy wlaczam komputer to nie wlacza sie klawiatura ani myszka. Mam podlaczone do wejscia PS/2.

Dodam ze karta graficzna dziala.Tylko klawiatura, myszka, usb nie maja zasilania. Czy moze byc to wina zasilacza czy plyty glownej? Prosze o pomoc w rozwiklaniu tego problemu.

no name masz?

co to za zasilacz? Marka, model? Zobacz czy w biosie masz włączone zasilanie USB i PS/2

sorki, FELL-2 ATX 350 v

jakby klawiatura nie działała to bios zatrzymywałby się na errorze “kaybord error or not present” lub podobnym - możesz wejść do biosu ?? czy mysz masz optyczną czy kulkową ?? jeśli optyczną to czy świeci się laserek pod nią :wink:

jaka marka zasilacza ? komputer sam składałeś ?? usb nie działają te z front panel obudowy czy wyprowadzone z tyłu z płyty głównej ?? zresetuj bios , może są wyłączone

jaki masz amperarz (mażymalne obciążenie linii podawane w A) na linii +12volt (odczytaj z nalepki na zasilaczu)

dokladniej taki zasilacz:

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/ATX_standard/Feel_II__standard_z_PFC_RoHs/Zasilacz_do_obudowy_ATX_350W_Feel_II_350_PFC_/pelny,id,34637/

Tak, sam skladalem.Nie moge wejsc do biosu bo klawiatura nie ma zasilania a co do myszki do jest A4 techa z laserem i dotego jeszcze podpiety dysk 200 gb ale z nim nie trzeba sie martwic bo wykrywa go.Te wyprowadzone z plyty glownej nie chodza.A resetowanie biosa robilem po przez wyciagniecie baterii.

jaki masz amperarz (mażymalne obciążenie linii podawane w A) na linii +12volt (odczytaj z nalepki na zasilaczu)

Podlaczony jest do niego 12v

zasilacz nie jest najwyższych lotów ale powinien pociągnąć twój sprzęt (nie jest zbyt wymagający) zresetuj bios,

jeśli chodzi o klawiaturę i mysz to czy są to urządzenia bezprzewodowe (radio, bluetooth) ?? masz jakąś inną klawiaturę kabelkową ??podepnij

mysz i klawiatura jest na kabel :slight_smile:

Złączono Posta : 05.05.2007 (Sob) 14:42

mysz i klawiatura jest na kabel, nic innego nie mam

a zatem, trafił ci się uszkodzony egzemplarz płyty głównej, musisz reklamować (ale dla świętego spokoju podłączyłbym inną klawiaturę)

ehhh, no ładnie :expressionless: ja to mam pecha

Sprawdzałeś w instrukcji płyty głównej cz na niej niema zworki odpowiedzialnej za podawanie zwiększonego napięcia prądu do portu USB lub portów myszy i klawiatury.

Byla jakas zworka podlaczona.Tylko moj kuzyn ja wyciagnal.Czy mam rozumiec ze ta zworka koniecznie musi byc??!A i jeszcze jedno w ktorym miejscu ona ma byc podpieta?

Jak ma być jest podane w instrukcji płyty głównej. Przeważnie jest tak że zworkę się nakłada w grupie trzech kolejno oznaczonych drucików (1, 2, 3) z np. zatkniętych 1 i 2 na 2 i 3.