Zasilanie w aparacie Canon Coolpix L820 niesprawne?

Witam. Mam ostatnio problem z aparatem Canon Coolpix L820 - otóż po włożeniu naładowanych baterii aparat przez chwilę pokazuje, że bateria jest pełna. Jednak po kilku minutach nagrywania pokazuje się powiadomienie „bateria wyczerpana”, po czym aparat się wyłącza. Po wyjęciu i włożeniu tych samych baterii aparat przez chwilę działa normalnie, ale i tak po chwili sytuacja się powtarza. Nie zależy to od baterii, bo sprawdzałem to z 2 zestawami baterii i jednym zestawem akumulatorków. Ktoś wie, co może być przyczyną?

Hej,

A czy po wyjęciu takich rozładowanych baterii nie są one przypadkiem bardzo gorące? Jeśli tak, możliwe, że w aparacie powstało przepięcie, które ponadnormatywnie rozładowuje baterie. W takiej sytuacji samemu ciężko będzie coś z tym zrobić.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie. Gdy przed chwilą włączyłem nagrywanie w aparacie (nagrywało się 2,5 minuty) to baterie nie zdążyły się nawet trochę nagrzać.

I po tych 2,5 minutach baterie padły? Masz możliwość sprawdzenia woltażu baterii, które aparat wskazuje jako wyczerpane?

1 polubienie

Wątek nie został zakończony, bo jego autor @Adi230 nie odpowiedział na ostatnie pytanie, dlatego, mimo że wątek jest nieco starawy, dołożę kilka słów komentarza.
Miałem identyczny przypadek po latach używania Canona A720 IS. Nagle, czy to akumulatorki, czy ogniwa (AA) zaczęły się błyskawicznie wyczerpywać pozwalając na zrobienie tylko kilku zdjęć, zamiast paru setek, jak wcześniej. Taki nagły wzrost poboru prądu sugerował mi, że nastąpiło jakieś zwarcie wewnątrz elektroniki. Uznałem więc, że nie warto nawet kierować aparatu do naprawy.
W przypadku, który zgłosił @Adi230 powinien on uzyskać diagnozę serwisu (najlepiej autoryzowanego) i dopiero po niej zdecydować, co dalej. Obawiam się, że porady na forum nie rozstrzygną jednoznacznie przyczyny usterki, bo zdalnie nikt nie jest w stanie postawić diagnozy.
A tak na marginesie, to Coolpix L820 jest chyba marki Nikon, a nie Canon.