Problem z zasilaniem w Laptopie Asus

Opisze mój problem.

Laptop Asus X73B 17’ Cali Ekran. 2 x Dyski twarde, Ati Radeon 1 Gb, 8 Gb

wewnętrznej Windows 7

Zaczęło się w dość dziwny sposób, ponieważ grałem w Call Of Duty (któraś z nowszych wersji nie pamiętam jaka) i w pewnym momencie grania na sieci Laptop się po prostu wyłączył, i nie chciał włączyć, co najśmieszniejsze, w sklepie powiedzieli mi że padła płyta główna, wydało mi się to dość dziwne… zabrałem lapka do domu, i przez pomyłke w sumie nacisnąłem klawisz power, i co? WŁĄCZYŁ SIĘ! moje zdziwienie sięgnęło zenitu gdy zauważyłem malutki problem.

Gdy bateria jest w Laptopie i odłącze zasilanie komputer działa (normalnie ciągnie prąd z baterii) ale gdy będe chciał podłączyć zasilanie na nowo już nie zaskoczy, komputer nadal ciągnie prąd z baterii mimo że kabel jest podłączony. Idźmy dalej, paradoksów ciąg dalszy, gdy wyłącze komputer,odepne baterie i podłącze prąd, komputer się włączy! Gdy włoże baterie,

zacznie się ładować… Czy ktoś z obecnych może wie co może być przyczyną ? Laptop nie grzeje się, nie wyłącza sam, nie ma blue screenów, myślałem

że to jakies ustawienia windowsa (z którymi spotkał bym się pierwszy raz w życiu) i nadal nie doszedłem do rozwiązania, zainstalowałem windowsa na

nowo i nic się nie zmieniło, jest to troche uciążliwe, ponieważ to w koncu laptop prawda? jest przenoszony z miejsca na miejsce i za każdym razem

musze restartować system, Może ktoś ma pomysł jak temu zaradzić? ustawienia biosu, lub cokolwiek?

Postaram se wysłać wiadomość do supportu Asusa, gdyby nikt z was nie pomógł a oni znaleźliby rozwiązanie to dopisze w temacie :slight_smile:

Uszkodzony układ ładowania na płycie moim zdaniem, BIOS nic tu nie da.

Hmm brzmi dość sensownie, porozmawiam z konsultantem i dowiem sie jak wygląda naprawa, dzięki za zaisteresowanie

vilcz3k , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Przeciez temat jest dobrze nazwany , mam problem z zasilaniem w laptopie asus, jak inaczej mógłbym to nazwać? jest to także problem hardware ponieważ dotyczy mojego sprzętu, urządzenia, więc jak inaczej miał bym to nazwać? prosze o podpowiedź to zmienie! Pozdrawiam, miłego wieczoru :smiley: