Problem z zawieszającym i zacinającym się systemem

Witam wszystkich i z góry dziękuję za pomoc, bo już mnie szlag trafia z tym komputerem. Przepraszam również modów i adminów, jeżeli napisałem w niewłaściwym dziale. Pokrótce opiszę, co już zrobiłem/ do jakich wniosków doszedłem (ew. poprawcie moje wnioski). Windows 7 Ultimate wieszał się, zacinał, toteż sformatowałem partycję z systemem i zainstalowałem go ponownie. Po formacie było trochę lepiej, ale to dalej nie było to, a po jakimś czasie znowu wszystko wróciło, nawet nie ma mowy o obejrzeniu filmu na yt bez zacinania. Skanowałem dysk Kasperskim, używałem CCleanera, sprawdzałem bad sectory, defragmentowałem - żadnych wirusów, żadnych bad sectorów. Niektórzy dopatrują się przyczyn w zasilaczu. Jakiś czas temui kupiłem nowy zasilacz jakiś “bezfirmex” Extreme czy coś takiego o mocy 120 W, a oryginalny do Della jest 90 W (wcześniej nie zauważyłem problemów, więc to też raczej nie wina zasilacza). Przeczytałem, że znacie się na analizie s.m.a.r.t. hd tune i może być to pomocne w rozwiązaniu problemu. Nie mam pojęcia , co to jest, niczego z tego nie rozumiem… więc RATUNKU, bo jak tak dalej będzie wyglądała moja praca na kompie, to naprawy będzie wymagał też hardware…

HD Tune: WDC WD3200BEVT-75ZCT0 Health

ID Current Worst ThresholdData Status

(01) Raw Read Error Rate 200 200 51 1553 Ok

(03) Spin Up Time 187 185 21 1633 Ok

(04) Start/Stop Count 94 94 0 6020 Ok

(05) Reallocated Sector Count 200 200 140 0 Ok

(07) Seek Error Rate 100 253 0 0 Ok

(09) Power On Hours Count 88 88 0 9278 Ok

(0A) Spin Retry Count 100 100 0 0 Ok

(0B) Calibration Retry Count 100 100 0 0 Ok

(0C) Power Cycle Count 95 95 0 5606 Ok

(C0) Power Off Retract Count 200 200 0 327 Ok

(C1) Load Cycle Count 164 164 0 110562 Ok

(C2) Temperature 110 95 0 37 Ok

(C4) Reallocated Event Count 200 200 0 0 Ok

(C5) Current Pending Sector 200 200 0 0 Ok

(C6) Offline Uncorrectable 100 253 0 0 Ok

(C7) Ultra DMA CRC Error Count 200 200 0 0 Ok

(C8) Write Error Rate 100 253 0 0 Ok

Power On Time : 9278

Health Status : Ok

Cześć

Podaj jakie parametry ma twój komputer oraz sprawdź dokładnie jaki masz zasilacz ponieważ w takie informacje

jakoś trudno mi uwierzyć.

Przepraszam nie skojarzyłem że masz laptopa.

To jest mój zasilacz:

http://www.morerewards.ca/catalogue/xtr … nd-charger

Parametry laptopa:

Komputer:

System operacyjny Windows 7 Ultimate Media Center Edition

Typ procesora Intel Pentium III Xeon, 2400 MHz (9 x 267)

Nazwa płyty głównej Dell Inspiron 1720

Pamięć fizyczna 3584 MB

Typ BIOS’u Phoenix (04/21/08)

Karta wideo GeForce 8600M G

Właściwości czujnika:

Typ czujnika HDD

Temperatury:

Procesor 25 °C (77 °F)

WDC WD3200BEVT-75ZCT0 38 °C (100 °F)

aramis27 , Proszę edytować posta i poprawić tytuł na konkretny, tak aby opisywał problem który masz. Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi o zawieszanie się systemu, więc temat przenoszę do działu Windows7

Słaby procesor jak na Windows 7 Ultimate 2,4 GHz.Pamięć fizyczna 3584 MB czy to są mieszane kości,czy tyle wykrywa

Procesor 25 °C (77 °F) :o Takie skuteczne chłodzenie czy błąd odczytu,zmierz innym programem,przy różnych obciążeniach

Zmień zasilacz na Dell-owski zawsze stabilniejszy 90 W zupełnie wystarcza.

Jaki masz Indeks wydajności ? Co wskazuje Menadżer zadań…Użycie procesora ile procent,tak samo RAM.Poszukaj procesu o zwiększonej zasobożerności.Spróbuj wyłączyć Aero

Dysk bez zastrzeżeń.Ilu bitowy jest system? 86 czy 64.

Oto skan użycia cpu:

http://imageshack.us/photo/my-images/839/cpurw.png/

A tu procesy, one nie zajmują raczej dużo pamięci, nie używam komputera ani do gier, ani do jakichś pamięciożernych programów:

http://imageshack.us/photo/my-images/46/procesyk.png/

Temperatura procesora i dysku:

http://imageshack.us/photo/my-images/687/tempwk.png/

Wyłączyłem aero jakiś czas temu, ale nic nie dało. 32-bitowy system. Nie umiem odpowiedzieć na pytanie o pamięć - chyba tyle wykrywa. Co do mojego procesora i zasilacza - wiem, że nie jest to mocarny procesor, ale nigdy nie miałem takich problemów, a tego windowsa używam już duużo czasu. Oczywiście całkowicie się z Tobą zgadzam, że dellowski byłby stabliniejszy od tego, jednak czy to może mieć taki wpływ na spowolnioną do żółwiego tempa pracę systemu? Jeżeli jednak okaże się, że nie można znaleźć innych przyczyn tego stanu rzeczy - kupię nowy zasilacz, ale nie w ciemno, jeśli okaże się, iż problem nie tkwi w zasilaniu.

Bardzo dużo procesów-78.Uruchom opcję: Pokaż procesy wszystkich użytkowników i przenalizuj je…za pomocą np.goole.Na screenie widać ich tylko ok.50.Procesor nie jest okazuje się taki słaby,sądziłem że to 1 -rdzeniowiec.Zasilanie napewno nie jest tu problemem.W razie dalszych problemów,wykonaj skan OTL i umieść wątek znów w Bezpieczeństwo.

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

W rozwinięciu procesów nie widzę niczego niepokojącego, więc tak jak mi poradziłeś użyję OTL. Dziękuję za pomoc!