Problem z zawieszaniem kompa

ostatnio kilka razy zdarzyla mi sie sytuacja ze jak naciskałem na ikonke internet explorer albo na przycisk start (pasek narzedi) komp mi sie wieszał Procek mam athlon 2200+ win 98se 512 ram wątpie żeby to była wina wirusa bo kompa skanowałem i nic nie znalazł . z góry dzięki za wszelką pomoc pozdrowienia.

wiesz spodkałem sie w życiu z takim przypadkiem ze w nowym komputerze szybkim był podobny problem system windows 98 się zawieszał w czasie pracy dopiero po zainstalowaniu systemu windows xp komputer zaczął pracowac bez rzadnych problemów .

Hmm… Żródłem problemu może być 1000 spraw, od choćby konliktu zainstalowanych sterowników przez przegrzewanie się procesora/karty graficznej do gigantycznego poziomu fragmentacji partycji systemowej…

Zgadzam sie z pysiem, niby jądro systemu 98se jest przystosowane do obsługi pamięci nie więcej jak 768Mb ale nie sprawdza sie to w praktyce i przy procesorach mocniejszych powyżej 2.0Ghz i pamieci 512Mb system zaczyna szwankować a zdawało by sie że powinien śmigać jak błyskawic

TAK zawieszanie systemu może być spowodowane rużnymi rzeczami my nie wcelujemy…