Problem z zawieszaniem komputera przy graniu

witam, mój problem wygląda następująco - podczas grania w grę tibia, oraz rzadziej podczas innych czynności dosyć często dochodzi do dwóch problemów -

  1. zawieszenie sie komputera bez możliwości odwieszenia - komputer nie reaguje na żadne polecenia oprócz przycisku restart ;]

  2. wyłączenie sie modemu neostrady - gasną lampeczki na modemie, jednak komputer w ogóle nie odczuwa odłączenia modemu. cały czas ‘‘jest ustanowione’’ połączenie. także nawet gdy odłącze i podłącze ponownie modem komputer nie reaguje na to. gdy klikne w kliencie neostrady ‘‘rozłącz’’, ten że zawiesza sie.

jedyną radą którą znam aby połączenie znów działało jest restart komputera. niestety, gdy klikne start - wyłącz / uruchom ponownie, komputer sie nie wyłącza, a zostaje na poziomie ‘‘trwa zapisywanie ustawień’’. …pozostaje tylko guziczek reset ;\

dodam że po każdym włączeniu komputera po takim zajściu uruchamia sie scan disk.

skanowałem komputer antywirusem - AVG, nic nie wykryto.

o to log z hijackthis’a -

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 02:43:53, on 2007-06-30

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgamsvr.exe

C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgupsvc.exe

C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgemc.exe

C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgcc.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe

C:\Program Files\Thomson\SpeedTouch USB\Dragdiag.exe

C:\WINDOWS\explorer.exe

C:\Program Files\Opera\Opera.exe

C:\Documents and Settings\marcin\Moje dokumenty\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.neostrada.pl/

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Connection Wizard,ShellNext = http://google.bearshare.com/pl/

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Neostrada TP

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

R3 - URLSearchHook: Search Class - {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\SEARCH~1.DLL

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE NvQTwk,NvCplDaemon initialize

O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM\..\Run: [AVG7_CC] C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgcc.exe /STARTUP

O4 - HKLM\..\Run: [WooCnxMon] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WOOWATCH] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WOOTASKBARICON] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [SpeedTouch USB Diagnostics] "C:\Program Files\Thomson\SpeedTouch USB\Dragdiag.exe" /icon

O4 - HKLM\..\Run: [MSConfig] C:\WINDOWS\PCHealth\HelpCtr\Binaries\MSConfig.exe /auto

O9 - Extra button: Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{5DBD78C3-3BC8-4302-9D4B-F516B4D468B3}: NameServer = 194.204.152.34 217.98.63.164

O23 - Service: AVG7 Alert Manager Server (Avg7Alrt) - GRISOFT, s.r.o. - C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgamsvr.exe

O23 - Service: AVG7 Update Service (Avg7UpdSvc) - GRISOFT, s.r.o. - C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgupsvc.exe

O23 - Service: AVG E-mail Scanner (AVGEMS) - GRISOFT, s.r.o. - C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgemc.exe

O23 - Service: NVIDIA Driver Helper Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

wcześniej miałem problemy z instalacją programów - jednak po zmianie kości Ram problem znikł.

teraz przyszedl nowy problem.

moja prośba o pomoc ogranicza sie do tego, aby ktoś z was, kto zna sie na tym, wskazał mi źródło problemu - czy to jakiś wirus, czy to problem ze sprzętem - który trzeba przyznać że jest dosyć wiekowy ;]

pozdrawiam i licze na pomoc.

-edit

troche jeszcze poszperałem po tematach i sprawdziłem temperature i napięcie - szczególnie napięcie 3.3V mnie zaniepokoiło -

http://img402.imageshack.us/img402/2817/zaqcl2.jpg

czy to może być przyczyną

HJ jest czysty.

Temp jest dobra ale tak jak napisałeś coś z tym napięciem jest… jak sie dowiem co dam znać.

EDIT

W necie znalazłem

Ja stawiam na zasilacz :?