Problem z zawieszaniem po podkręcaniu Procesora

Witam ostatnio podkręciłem swój komputer.Oto moje obecne parametry:Grafika :ATI Radeon HD 5700 Series 1Gb 850 MHz4800 MHz,CPU:Intel® Core2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz,Płyta główna :ASUS P5N32-E SLI ACPI BIOS Revision 1205,1205Zasilacz : Be quiet! Straight Power E7-600W,Pamięć: Kingston DDR2 2*1024 800MHz GOODRAM DDR2 2*1024 800MHz,Radiator: Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2,Dysk twardy : Seagate 500gb.

Podkreciłem procesor z 2,66 do 3,10GHz.I tu pojawia sie moje pytanie ponieważ nie zmieniłem napięcia .Obecnie posaidam napięcie :1,360V Czy to odpowiednie napięcie ?czy musze je w biose zwiekszyć ?

Podczas grania w Assasin Creds 2 komp mi sie całkowice zwiesza .Czy to moze być wina nie zmienionego napięca ?W biose mam właśnie ustawione na auto jezeli mam zmienić to na jakie ?Wykonywałem testy w OCCT Perestroika 3.1.0 i Orthos i nic złego mi nie wykazywał w stresie

Czy wybrałem dobrą zakładkę w BIOSE i ustawiłem oodpowiednie napięcie ???

http://img25.imageshack.us/img25/7044/dsc00622rv.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Mnożnik mam ustawiony z 7 na 8

CPU:Intel® Core2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz, podkręciłeś go do 3.10 moim zdaniem to trochę za dużo :?

mój kolega przy tym samym procku max może podkręcić do 2.88 GHz gdy jeszcze zwiększy np. 3.01 to mu również komp się zawiesza nie wiem od czego to zależy lecz sądzę że przy pozostałym sprzęcie jaki posiadasz asassin cred powinien Ci pójść więc po co takie rygorystyczne podkręcenie ?? :?

Max na takim podkręceniu procek Ci pochodzi może rok…

Nie wspomnę że pastę termo-przewodząca będziesz musiał wymieniać ok. co dwa miesiące :expressionless:

a przy 2.88 GHz raz na 4 miechy :wink:

A praktycznie i tak ci żadna gra się nie oprze… jeśli byś miał jakiekolwiek z wiechy to zapewne za mało ramu lecz bym nie ryzykował tak z tym Prockiem wolał bym ramu 2 Gb dokupić i spokój… :smiley: :slight_smile:

pozdro michalski111

Lords21 ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Co ty mówisz ze to za dużo niektórzy podkrecają słabsze nawet do 3,4

Ja mam e5300 standardowo taktowany 2.6GHz podkręconego na 3.6 GHz z jakieś 3 miechy i jakoś nie musiałem nakładać od nowa pasty termoprzewodzącej, Dodam że takie takty mam na BOX-owym chłodzeniu. Podejżewam że procek bedzie chodził bez problemu dużej niż rok… heh. Gdy przyjdzie mi chłodzenie postaram się wycisnąć z niego około 4GHz.

W skrócie michalski111 nieźle mnie rozśmieszyłeś. Nie wiem skąd wziąłeś te swoje magiczne teorie… :smiley: