Problem z zawieszaniem się komputera

(Messu87) #1

Od pewnego czasu z mój komputer zacząl się poprostu wieszac zaczelo to sie jak gralam w gre i nagle sie zawiesil po restarcie wieszal sie nawet na tym 1 czarnym ekranie a ze bylo juz dosyc pozno poszlam spac. Na 2 dzien wlaczyl sie normalnie jak uzywalam tylko gadu gadu i chodzilam po stronkach sie nie zawieszal ale jak wlaczalam obojetnie jaka gre / film to byla kwestia 5 min , czesto rowniez wiesza sie na tym ekranie zapraszamy w win Xp

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8705F (ISA 290h)

Temperatury

Płyta główna 32 °C (90 °F)

Procesor 42 °C (108 °F)

Aux 77 °C (171 °F)

Seagate ST340810A 36 °C (97 °F)

Wentylatory

Procesor 2637 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.57 V

+2.5 V 3.18 V

+3.3 V 3.20 V

+5 V 5.03 V

+12 V 12.61 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.00 V

VBAT baterii CMOS 3.30 V

Debug Info F 40 FF FF

Debug Info T 77 32 42

Debug Info V 62 C7 C8 BB C5 CE 3E (F7)

Chyba sie nic nie przegrzewa wiec to raczej odpada radiator rowniez nie jest zakurzony , z gory thx za pomoc, sugestie

(Tomaszfraszewski) #2

Jaki dokładnie masz zasilacz? Firma i moc? :>

(Messu87) #3

Megebite 300W ale kompa tez niemam za dobrego bo Celeron 2ghz no ale Ja sie nieznam a zasilacz ma swoje lata juz to fakt :slight_smile: do tej pory niebylo z tym problemow zadnych to sie stalo nagle , i dziwne jest troche ze na gadu gadu pracuje normalnie i na stronkach a w grach / programach sie zawiesza :stuck_out_tongue:

(Tomaszfraszewski) #4

Czarna lista zasilaczy to: Akyga, Codegen, ColorSit, Fever, Impet, Linkword, L&C = Logic, Megabajt , Mercury, Metropilis, Mustang, Platin Power, Powercomp, Procomp, Q-tec, Rubikon, Ropla, Tracer, Tronje.

Więc prawdopodobnie to on jest przyczyną niestabilności komputera.

(Messu87) #5

a Ja mam Megabite , a nie Megabajt a to chyba nie jest jedna firma :slight_smile: no przez 3 lata dzialal jak nalezy wogole sie nic nie wieszalo a teraz nagle podczas gry i koniec :smiley:

(Tomaszfraszewski) #6

Mimo wszystko wydaje mi się że to zasilacz :wink: No chyba że to wina czegoś w systemie? Profilaktycznie daj loga z programu HijackThis :slight_smile:

(Messu87) #7

Chyba o to chodziło :smiley: mam nadzieje :stuck_out_tongue:

(Agatonster) #8

czarna1987

Na Forum używamy polskich znaków.

Proszę poprawić pisownię zarówno w temacie, jak i w opisie problemu.

W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Na przyszłość - jak już decydujesz się wkleić loga - zrób to poprawnie - logi na Forum należy wklejać obejmując je tagami

(Gugu007) #9

Ja bym jednak sprawdził zasiłkę, bo te 12,61 V to za dużo.

Poza tym zwisy pod obciążeniem też na nią wskazują...:mrgreen:

(dean999) #10

niemusi to być koniecznie zasilacz może to być także źle ustawiony rozmiar pliku stronnicowania, wirus, a jaki czas temu był czyszczony komputer od środka?? może poprostu sie zabrudził

(Ghost02) #11

jak zacina sie w grach to też może być wina karty graficznej

(Messu87) #12

Więc tak na chwile obecną sytuacja wygląda nastepująco :

Wymieniłam zasilacz co niepomogło , ale podczas wymiany tego zasilacza zobaczyłam ze jeden z kondensatorów na mojej karcie graficznej dokładnie obok radiatora jest wypukły i robi sie strasznie gorący po kilkunastu minutach używania czy to moze być przyczyna tego problemu ??

Komputer napewno nie jest zabrudzony , nie jest to wina zasilacza , wirus hmmm możliwe ale to chyba wieszał by mi sie również podczas serfowania po stronkach wtedy , a tego niema wiesza sie on przy jakimś obciażeniu typu gry , programy antywirusowe , filmy itp. :slight_smile:

PS.Przepraszam za moją niewiedze w tym temacie , ale nigdy wcześniej nie miałam styczności z tego typu problemami :slight_smile:

(Jarekfront) #13

Tak raczej nie powinno być ... a nawet raczej napewno :wink:

(Michalheo) #14

To na 100% karta graficzna. Poza tym te 77*C w systemie to jak na gfxa trochę za dużo.

(Messu87) #15

Ehh to jednak nie karta , sprawdzałam inną i taki sam efekt już chyba straciłam nadzieje , i zaczne zbierać na nowego kompa hehe

(Marek Ciarkowski) #16

mam ochotę na jajecznicę :mrgreen:

Osobiście stawiam jak reszta na zasilacz choć te 77 też niedobrze wygląda. W moim kompie właśnie zaczyna się jarać już piąty zasilacz. Pierwszy był 300 W a jak się spalił to pakuję do kompa najtańsze buble jakie uda mi się kupić i za każdym razem po jakimś czasie mam podobnie jak u Ciebie. pozdro

(Nethalythic) #17

To na bank zasilacz. Jak kupowałem kompa, to w sklepie facet próbował chyba z 6 zasilaczy (każdy coraz mocniejszy) i teżjeżeli zasilacz był za słaby , komputer sie wieszał/resetował. Wszystko zatrzymało się na 480 Watowym i pozostało. Teraz niema żadnych problemów.

te 77 °C to naprawde masakra :smiley: