Problem z zawieszaniem się komputera


(Vi[R]uS) #1

Mam problem z komputerem. Czasami zawiesza się, wyłącza się monitor i nic nie da się zrobić. Jedynym wyjściem jest reset. Po resecie nie chce się uruchomić tylko pali się dioda od dysku i głośnik co sekundę "pyka". Wyłączam zasilanie, i podłączam od nowa to komputer normalnie się włączył.

Poza tym podczas gry lub przeglądania stron(przewijania w dół) widać dziwne poziome paski na monitorze, które kiedyś już opisywałem, ale nikt mi nie pomógł. Może te 2 problemy są powiązane? Proszę o jakieś sensowne odpowiedzi poważnych ludzi (14 latkowie niech się nie męczą)


(norbi.trz) #2

Może już pora zrobić formata wgrać najnowsze stery


(Vi[R]uS) #3

robiłem już to


(Mattatg) #4

coś z karta moim zdaniem już siada....


(Vi[R]uS) #5

karta jest nowa i na pewno nie grzeje się.


(Mattatg) #6

to sprawdź ja na innym sprzęcie skoro mowisz że jest nowa


(Jeka) #7

Objawy wskazują na problem sprzętowy. Rozbierz kompa, wyczyść wszystko: gniazda, łącza, sprawdź kable itp. Zaktualizuj bios(y) i firmware. Skontroluj coolery, rozważ działanie (obciążenie) zasilacza, w razie wątpliwości weź coś sensownego. Zainstaluj od nowa system z najnowszymi sterami i hallo world.


(Vi[R]uS) #8

Jestem pewien, że to nie jest wina karty. Resety zwiechy zaczęły się już dobre kilka miesięcy temu. Kiedyś miałem GF 7600gs później x1950pro, a teraz 8800gt. Kiedyś resety zdarzały się rzadko. Teraz po kilka razy dziennie.

Złączono Posta : 28.11.2007 (Sro) 20:31

jeka komputer przeczyściłem bios mam najnowszy sterowniki też system czysty nie dawno instalowany. Zasilacz tagan 580W napięcia sprawdzałem miernikiem i wszystko w porządku.

Złączono Posta : 28.11.2007 (Sro) 20:36

aha mój konfig

athlon 3000+ am2

mobo gigabyte

gf 8800gt

tagan 580W

ddr2 1024 mb

dysk WD 80gb ATA - 5cio letni :stuck_out_tongue: