Problem z zawirusowanym komputerem z systemem WindowsXP


(Marvin28) #1

Mój kumpel dopuścił do zainfekowania swojego komputera przez jakiś rodzaj wirusa.

Wirus nie pozwala uruchamiać programów narzędziowych (m.in. edytora rejestru, menadżera zadań, wiersza poleceń; po uruchomieniu tych programów nie pojawia się żaden komunikat o błędach a przy niektórych próbach uruchomienia okno programu pojawia się na bardzo krótką chwilę i znika). W dodatku nie można połączyć się z niektórymi stronami www a inne są niedostępne.

Na kompie nie ma oprogramowania wirusowego ani zapory firewall i na domiar złego nie można się połączyć z witrynami producentów takiego oprogramowania (http://www.pandasoftware, http://www.trendmicro.com, http://www.symantec.com, http://www.kaspersky.com - pojawia się komunikat nie można znaleźć serwera).

Zauważyłem, że wywołanie polecenia ping na powyższe adresy daje poprawna odpowiedź z adresu 127.0.0.1 nawet w wypadku całkowitego odłączenia od sieci o jego ponownego uruchomienia.

Co mogę zrobić aby pomóc koledze? Od czego zacząć aby skasować wirusy i doprowadzić kompa do prawidłowego działania Pytajnik?

Bardzo proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam


(Danielson) #2

Nic tylko pogratulować, prosimy o log hijacka oraz najlepiej jak się da przeskanować skanerem online.


(Kpr2877) #3

podczas, gdy

Wrzuć logi HijackThis do odpowiedniego działu i na następny raz zainstaluj antywirusa :wink:


(SeBoLaS) #4

a jak ma to zrobić jak

???

Na razie niech wklei logi z HijackThisa i SilentRunnersa

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654


(Kwisnia 1990) #5

Albo zrób format, na lepsze wyjdzie :slight_smile:


(SeBoLaS) #6

szybki jesteś,zaraz format :x :mrgreen:


(Lost World) #7

Na początku zainstaluj jakiś soft do ochrony PC , program antywirusowy , coś na spyware itd.

I zastosuj się do rad kolegów wyżej.


(SeBoLaS) #8

no do tej chyba na razie nie :mrgreen:

:stuck_out_tongue:


(mareksolak) #9

W ostateczności http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=82&id=107 i http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=39&id=844 - antyvira nie zastąpi ale proste konie wykrywa


(Alpinist4) #10

Czy kolega ma SP2? Druga sprawa to załatw sobie płytkę z jakiegoś pisma komputerowego. Tam zawsze są darmowe programy antywirusowe jak avast, avg czy antywir. Inną opcją jest odpięcie dysku twardego i podłączenie go do Twojego lub innego komputera (jednak na komputerze gdzie będzie podłączany musisz mieć koniecznie: program antywirusowy, firewall, wszystkie aktualizacje + program antyspyware np. avg :!: - z opisu wynika, że jest to jakiś groźny trojan i nie ma co ryzykować infekcję następnego systemu) oraz przeskanowanie podłączonego dysku programem antywirusowym. Ściągnij także dla kumpla malutki program winsock fix bo z opisu wynika, że ten syf podpiął się do winsów i usunięcie takich wpisów hijackiem może spowodować utratę netu. Później jest to bardzo trudno naprawić. Wreszcie, wklej log z hijackthis w odpowiednim dziale. Jeżeli Ci się uda to przeskanuj także programami AVG antispyware - najlepiej w trybie awaryjnym, jeżeli pełny nadal uniemożliwi takie działanie.


(system) #11

Czegoś tu nie rozumię, przecież WinSockFix służy właśnie do naprawy łańcucha WinSok.