Problem z zewnętrznym dyskiem twardym

Witam.

Mam problem dotyczący zewnętrznego dysku twardego 1TB firmy Samsung. Obecnie system Windows 7 na laptopie go nie wykrywa, a raczej wykrywa, pokazuje się w Komputerze, ale nie ma do niego dostępu ( przy próbie wejścia - “Przed użyciem sformatuj dysk”). Dysk zawiera dane, i wcześniej działało wszystko ok. Tak więc co może być przyczyną tego stanu rzeczy? Oczywiście nie chcę tutaj formatowania dysku.

Poza tym, dysk mruga dosyć normalnie - tak jak podczas “poprawnego” działania.

Prawdopodobnie uszkodzenie systemu plików na dysku. Spróbuj podłączyć dysk do innego notebooka lub wrzuc do swojego Ubuntu Live CD i zobacz, czy dalej są problemy z odczytem.

Na innym sprzęcie podobnie. Zmiana litery dysku nie pomogła. W zarządzenie komputerem/zarządzenie dyskami wykrywany jest rozmiar dysku i system plików jako 931GB RAW. Zaraz sprawdzę w Ubuntu.

Na Ubuntu Live CD jest normalny dostęp do dysku i plików na nim się znajdujących. Ale co z Windowsem?

Przenieś wszystkie pliki z dysku i sformatuj go. Jakoś nie widzę innego rozwiązania.

Ubunt wykrywa bo może przez niego formatowałeś ostatnio dysk? i tak jak kozunio12 przenieś dane na kompa lub na coś innego i formacik na windowsie

Nie, ubuntu użyłem dopiero teraz.Wcześniej nie korzystałem z niego. System prawidłowo powinien być w systemie plików FAT32. Poprzez Active@ Partition Recovery widać zawartość dysku, ale z tym niewiele mogę zrobić…

to na ubuncie możesz czy nie?

Gazunio ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.