Problem z zformatowaniem partycji Windows7

Witam mam taki problem ze mam zainstalowany Windows xp. I chce przerzucić się na Windows 7. Ale nie wiem jak przy instalacji siódemki sformatować dana partycje np jak mam zainstalowanego xp na C:/ to nie wiem jak sformatować partycje żeby był tylko windows 7, bo wcześniej gdy instalowałem siódemkę normalnie z płyty ze zresetowałem kompa i dałem rozruch płyty, robiłem wszystko jak w poradnikach itp i wszystko ładnie się zainstalowało ale miałem na partycji 2 systemy siódemkę i xp. Czy można jakoś zainstalować tak jak w xp ze daje instalacja świeżej kopi systemu i formatuje dana partycje i jest tylko sam system a reszta zostaje usunięta.;D

Aha jeszcze jedno pytanie czy będą mi działać sterowniki do płyty głównej na siódemce jak na płycie pisze ze działają na Windows vista. Jak nie to mógł by ktoś mi znałeś sterowniki bo ja nie moglem nie wiem jaka mam płytę może później dopisze ale mam płytkę na której pisze GIGABYTE 6-quad/s-series intel 3-series Utility cd Supports intel Core 2 multi-core proocessors

Jak z niej instaluje sterowniki to daje expresowa instalacja i odrazu mam sterowniki do karty dźwiękowej itp. Płyta wgląda tak: d02e931b8bebeb19m.jpg

Aby mieć tylko 7 to kiedy podczas instalacji dojdziesz do etapu wyboru partycji, na której ma być zainstalowana 7 wybierasz tą na której jest xp i po kłopocie :slight_smile:

Aha! na 7 warto przeznaczyć minimum 25-30 GB wolnego miejsca na dysku. Jeżeli partycja C ma mniej, to przed instalacją można ją powiększyć spod xp za pomocą np. tego programu

W przypadku sterowników sądzę, że po instalacji siódemki nie będzie potrzeby ich instalacji.

Dobra juz mam wszystko dzieki. Niech admin to usunie :stuck_out_tongue_winking_eye: