Problem z złożeniem kompa- czarny ekran

(Uzzo) #1

a mianowicie mam płytę główną GA-7ZM procek 600 atlon to są wszystkie podzespoły używane a komp ma 6-7 lat i mam problem, ponieważ mam czarny ekran i teraz nie wiem czy grafa spalona, czy procek, czy płyta, jak to posprawdzać monitor dobry poskładałem tak jak było opisane w opisie tylko jedna rzecz była według mnie złe, mianowicie te kabelki z obudowy te odpowiedzialne za diody i restart i power być może zle były opisane, ma ktoś kompletny opis i najlepiej po polsku gdzie te kabelki mają być? za pomoc szczerze dziękuje a komp ma być do warsztatu :lol:

(Kazuio) #2

A nie wiesz z jakim procesorem wcześniej płyta działała, bo w instrukcji do płyty jest opis jak ustawić zworki na płycie tak, aby działała z konkretnym procesorem. I tu może być wina tego stanu rzeczy.

608f572d8acd9e65m.jpg

(Sapkrzys) #3

Jeżeli grafa by się spaliła to by głośniczek w obudowie pipczał. A jak nic nie pokazuje to pewnie jest wina RAMu. Sprubój jeszcze zrobić RESET BIOSU

(Rastko1) #4

Według mnie jeśli głośniczek w ogóle nie daje znaku życia to raczej płyta główna jeśli równomiernie ciągle pika to Ram

(Uzzo) #5

na płycie nic nie zmieniałem został ten procek co tam jest tylko że radiator dałem inny bo tamten był jakiś dziwny raz się kręcił raz nie więć dałem inny a głośniczka nie było idałem nowy i nic nie piszczy czy coś nawet jak wyciągnę kartę graficzną albo procek winny????

Złączono Posta : 28.02.2007 (Sro) 17:48

wszystko gra problem w tym że nie było karty graficznej wcale przecisiłem styki i chodzi tylko się tak zastanawiam czy ten komputer może chodzić bez nowej pasty termoprzewodzączej kolega ciągle wydzwania że to potrzebuje a nie miałe mw domu pasty, jak radzicie mam dać tą pastę czy może bez? procek 600 atlhol

:lol: