Problem z zużyciem pamięci firefoxa


(Dam9) #1

Siema. Mam taki problem. Nie wiem jak zrobić aby mozilla/IE mi szybciej chodziły. Tak mi strasznie wolno chodzą (wcześniej tak nie miałem). Jak włączam menadżera zadań to pokazuje właśnie, że najwięcej zużywa na nim pamięci i użycie procesora. Użyłem ccleanera, naprawiłem problemy i nadal mi wolno chodźi. Problem dotyczy tylko internetu (tylko przeglądarek internetowych) bo np: w grze mam normalny ping i nie mam lagów. Jak włączam Mozille to w MZW pokazuje mi użycie procesora 100% !!

Jak mókłbym naprawić ten problem?


(ybu) #2

http://mozillapl.org/wiki/Standardowa_D ... a:_Firefox

http://www.eony.pl/blog/przyspieszanie-firefoxa/


(Dam9) #3

Nic niestety z tych rzeczy mi nie pomogło. Ps: Nie tak dawno miałem format (jakiś miesiąc, półtora)

Chodźi mi oto aby zmniejszyć zużycie pamięci w czasie używania firefoxa czy IE...

Jak go włączam to mam użycie procesora 100% !!


(Blotny) #4

Junior009 , a na jakiej podstawie tak sądzisz, jaki masz system, procesor, wersja przeglądarki?


(Dam9) #5

System: Windows XP Home Edition

Procesor: AMD Athlon XP 2000+, ~1.3 GHz

Wersja przeglądarki: najnowsza oczywiście: Firefox 3.0.1 (ostatnio zrobiłem reinstal mozilli)

Ps: http://img-up.net/?up=Untitled-1x2ZrL.gif


(ybu) #6

To nic nie stoi na przeszkodzie abyś zrobił loga ComboFix

viewtopic.php?t=36654

i dał go do sprawdzenia na forum przez ludzi,którzy się tym zajmują.


(Olixxx94) #7

viewtopic.php?f=7&t=181369&p=1430592


(Dam9) #8

Log:

http://wklej.org/id/6065/


(huber2t) #9

W logu nic nie widzę

Podaj log z Hijackthis


(Dam9) #10

Log z Hijackthis:

http://wklej.org/id/6117/


(huber2t) #11

W logu nic nie widzę


(Dam9) #12

To co mam zrobić :frowning:


(tacyer) #13

Wypróbuj Opere :smiley: To słaby procek, możliwe że tak po prostu potrzebuje użycia swojej pełnej mocy na otwarcie strony i nic z tym nie zrobisz.


(Frog) #14

Junior009 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Dam9) #15

Zastanawiam się czy nie zrobić formatu bo ciągle mnie to dręczy :frowning: Nawet jak wyłączam mozille to się tak od razu nie wyłącza. Po mału zchodźi z erkanu: widać troche pulpitu i więcej przeglądarki a potem więcej pulpitu i aż znika.


(Popek010) #16

"Szybszy Internet a pakiety QoS

Z pewnością nie wszyscy wiedzą, że Windows XP, chyba najbardziej ukierunkowany na współpracę z Internetem, domyślnie ... ogranicza dostępną przepustowość połączenia do zaledwie 20% za sprawą tzw. pakietów QoS (Quality of Service).

Dzieje się tak dlatego, że niektóre specjalnie napisane programy korzystają z części przepustowości łącza, zarezerwowanej właśnie dla nich. Ponieważ jednak większość aplikacji nie spełnia wymagań QoS, przepustowość z jakiej moglibyśmy korzystać po prostu się marnuje. Można to jednak zmienić.

W tym celu z menu Start wybieramy Uruchom i wpisujemy polecenie gpedit.msc. Uruchamiamy w ten sposób narzędzie Zasady grupy. W gałęzi Konfiguracja komputera rozwijamy Szablony administracyjne - Sieć - Harmonogram pakietów QoS.

W prawej części okna zaznaczamy opcję Ogranicz rezerwowalną przepustowość i z jego menu podręcznego wybieramy polecenie Właściwości. Teraz zaznaczamy pole Włączone i określamy limit przepustowości - proponuję 0%. Zatwierdzamy zmiany przyciskiem OK i restartujemy komputer." (http://peb.pl/sieci/1415-2-sposoby-na-p ... rnetu.html)

W skrócie: Start>Uruchom>'gpedit.msc'>Konfiguracja komputera>Szablony administracyjne>Sieć>Harmonogram pakietów QoS>Ogranicz rezerwowalną przepustowość>Właściwości>Włączone>limit 0%>ok>restart komputera.