Problem za tworzeniem ip na wielu komputerach lan wlan

mam problem jak ustawić router tak żeby każdy komputer do niego podłaczony miał inne ip ??? mam router asusa Wireless Adsl 2/2 +home gateway

( bardzo słaba instrukcja tego rutera do tego po ang wszystko ) pomocy

a masz przydzieloną dla siebie pule adresów IP ?? bo jak nie to raczej nic nie da się zrobić

claud11 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

a co to jest ta pula adresów jak sprawdzic czy ją mam ??

Masz w każdym routerze ustawienie statyczne i dynamiczne i obojętnie jakie wybierzesz każdy komputer bedzie miał adres ip z puli np. 192.168.1.1 do 192.168.1.255

wchodzisz w zakładkę lan, albo tcp/ip, szukasz opcji dhcp server, ustawiasz na enabled, wpisujsz zakres adresów ijaaazda. generalnie zasada działania routera jest taka, że przydziela różne adresy ip komputerom :wink:

Tobie chodzi o adresy wewnętrzne, jeżeli tak to jest wyżej.

Jeżeli chciałbyś aby każdy komputer z Internetu miał inny adres IP i przekierowane porty to musiałbyś posiadać tych adresów odpowiednio ile byś chciał “rozdać” ale tutaj na przeszkodzie chyba by stał Twój router, który by nie wykrywał, że posiada we władaniu kilka adresików i w efekcie by ich nie “rozdał”.

dzięki już troche wiem pozdro