Problem zainstalowaniem win xp

(system) #1

Witam.. Mam problem zainstalowaniem Win XP, czyli mam dysk podzielony na dwie partycje, na pierwszej partycji mam win 7 a na drugiej dane, i jak chcę zainstalować win xp to nie mogę, próbowałem pierw zformatować płytą od win 7 i format win xp, i nadal nie mogę zainstalować :slight_smile:

(fiesta) #2

Jak zainstalujesz system na partycji z danymi to je wszystkie utracisz. Musisz wydzielić z drugiej partycji wolne miejsce i na nim utworzyć partycję do instalacji Win XP.

Czego nie możesz zainstalować, jaki komunikat daje instalator Win XP ??

(stranger 004) #3

Rozumiem, że chcesz mieć przy starcie mozliwość wyboru systemu? Myślę, że tak (po to się instaluje 2 systemy, a także do gier itp.) więc potrzeba będzie 3 partycje. Na c zainstaluj win xp, na d- win 7, na f - dane. Aby w tym stanie co masz wszystko zadziałało to musisz usunąć win 7 (format) i tam posadzić xp, potem instalka win 7 i...powinno hulać :slight_smile:

Podstawowa zasada jest taka: Aby była mozliwość wyboru systemu przy starcie, należy instalować zawsze najpierw starszy system, potem młodszy :wink:

(fiesta) #4

Można i odwrotnie ale wówczas należy dokonać zmian w bootloaderze.

(system) #5

mi chodzi o to że chcę sobie zainstalować win xp na pierwszej partycj,a win 7 usunąc z pierwszej partycji. Poprostu wkładam płytkę od win xp robie format i się powinien instalować win a nie idzie

(fiesta) #6

Pewnie dysk SATA i nie wgrane sterowniki, których XP nie posiada w sobie 8)

(stranger 004) #7

Po co chcesz tak kombinować? Z tego co pamiętam, wkładasz płytę z xp i kiedy instalka dojdzie do wyboru partycji wskazujesz tę na której jest win 7, po czym instalator sformatuje partycję z win 7 i na niej zainstaluje xp.

(system) #8

blackcross tak robie i nie idze pierwsze uruchomienie i pisze błąd systemu jakoś tak :slight_smile:

(Jjoasz) #9

zmien w biosie ustawienie kontrolera dyskow na IDE i pojdzie 8)

(CzajAn) #10

Przecież jeśli w komputerze są dyski SATA, które nie są obsługiwane przed oryginalny instalator win XP od microsoftu, to nie ma możliwości nawet sformatować żadnej partycji dysku. Wyświetla komunikat "Nie odnaleziono dysków twardych w tym komputerze" i koniec imprezy :!: :!:

Opis usterki zbyt zdawkowy, nie mówi niczego konkretnego o problemie. Daj może jakieś zdjęcie ekranu z tym błędem (może masz jakiś fotoaparat), skoro nie umiesz konkretnie opiasać problemu.

(system) #11

uruchamiam kompa wkładam płytkę od win xp i jak wystartuje to pisze naciśnij dowolny klawisz :slight_smile: naciskam ENTER wczytują się jakieś tam pliki itp, i jak dojdę do formatowania to biorę szybki format c: zrobi się format po formacie ładują się pliki systemu i jak dojdzie do 100% i pisze żeby poczekać 15 sek do resetu i jak się zrobi reset i jak wyskoczy naciśnij dowolny klawisz ja nic nie robię i pochwili wyskakuje BŁĄD ŁADOWANIA SYSTEMU OPERACYJNEGO.. i dalej nic nie idzie