Problem ze podzieleniem lacza

Witam.

Znajomi zalozyli sobie neostrade i poprosili mnie zebym rozdzielil im to na dwa kompy. Podpielem router (Microcom 2656) do niego pierwszego kompa i wszystko bylo ok, net chodzi. Problemy pojawily sie przy drugim. Po podpieciu kabla na routerze zapalily sie diody wskazujace polaczenie z kompem ale komputer sieci nie wykryl. Po wejsciu w polaczenia sieciowe nie ma tam Siec LAN lub szybki internet tylko polaczenia telefoniczne (modemowe). Jego plyta to Gigabyte GA-8l848E-L wedlug opisu posiada ona karte sieciowa ale po wejsciu w menadzera zadan karty nie wykrywa, jest tylko modem.

Druga opcja to podpiac do tego wlasnie kompa router przez USB i puscic kabel do tego z ktorym problemow nie ma ale tego chcialbym uniknac, w gre wchodzi podpiecie obu kompow przez sieciowki.

Co mozna z tym zrobic?

Zapewne piszesz o karcie sieciowej zintegrowanej, więc może nie jest włączona w BIOS.

W takim razie, w książce do płyty głwonej masz napisane, gdzie włącza się kartę sieciową, po jej włączeniu system powinien zainstalować do niej sterowniki i powinno być good.

Nie piszesz, pod jakim system działają komputery, powinieneś :slight_smile:

:okulary:

Oba sa na Xp, ten bezproblemowy HE ten drugi PRO.

O biosie wlasnie zapomnialem, wpdlo mi to do glowy jak juz nie mialem dostepu do tego kompa, bede musial sprobowac.

A jesli to nie pomoze? Walnieta sieciowka? Ruszyl by jak bym mu dolozyl jakas osobna karte?

Wróżek tutaj nie ma :stuck_out_tongue:

…a szkoda :slight_smile:

Jaszcze jedno pytanko. Jesli karta jest wylaczona w biosie to menadzer urzadzen jej nie wykryje?

to jeszcze trzeba sterowniki doinstalować :wink:

Sterowniki zainstalowalem ale nic nie pomoglo, dalej jej nie widzial dlatego pytam czy jak jest w biosie wylaczona to ja wykryje.

do puki jej nie wlączysz to system nie wykryje :wink:

ok. Dzieki