Problem ze ściągającym "kolegą"

(Zebolina) #1

Witam mam problem z mianowicie: internet (prefix 23-400 Powiat Biłgoraj najgorszy net w Polsce :o :o :o :o :shock: :shock: ) 6mb na 5 osób (oddzielne gospodarstwa domowe) i notorycznie mam lagi! Ktoś nachalnie ściąga na potęgę, (nie pomagają prośby i groźby o zmniejszeni transferu). Do rzeczy! Czy da sie jakoś zrobić aby np: korzysta z internetu jedna osoba, to ma do dyspozycji internet 6mb, gdy dwie osoby po 3mb, a gdy korzystają z internetu 3 osoby to każdy ma do dyspozycji po 2mb. Czy to jest tzw. "kolejkowość" (nazywa obiła mi się o uszy, niby ma pomóc).

(Krzysiek21) #2

A jaki masz Router? łacze z TP?

Jak masz router z możliwscią podziału pasma,to podziel .np na 2 mbity dla każdego :slight_smile:

(Zebolina) #3

Nie jestem niestety adminem sieci. O co mam dokładnie zapytać admina? może:Czy mamy router z podziałem pasma? <---(eh nic to mi nie mówi). Jeżeli "takowego" nie ma to ile kosztuje? (lecę na allegro poszukać)

(Krzysiek21) #4

No to jak nie jestes adminem to ylko ten kto rządzi łaczem może podzielic Mb po równo jeśli oczywscie router jest przystosowany do tego.

P.S: zerknij na to http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=258830266

(Bolo92) #5

Jeżeli nie jesteś adminem to raczej ręce związane, a ta sieć to założona tak jak większość czy tak jakiś z bloku czy jakoś tak przyszedł i czy by się nie chciało neta ??

Bo jak druga opcja i macie kablem to pewnie switcha wzioł i niech drze każdy ile chce, albo router tylko żeby miał NAT.

Musielibyście mieć router z QOS, dynamiczne troche już kosztuje ale statyczne 200zł i macie b. dobry router i każdemu np. po 2-3mb.