Problem ze ściągającym "kolegą"

Witam mam problem z mianowicie: internet (prefix 23-400 Powiat Biłgoraj najgorszy net w Polsce :o :o :o :o :shock: :shock: ) 6mb na 5 osób (oddzielne gospodarstwa domowe) i notorycznie mam lagi! Ktoś nachalnie ściąga na potęgę, (nie pomagają prośby i groźby o zmniejszeni transferu). Do rzeczy! Czy da sie jakoś zrobić aby np: korzysta z internetu jedna osoba, to ma do dyspozycji internet 6mb, gdy dwie osoby po 3mb, a gdy korzystają z internetu 3 osoby to każdy ma do dyspozycji po 2mb. Czy to jest tzw. “kolejkowość” (nazywa obiła mi się o uszy, niby ma pomóc).

A jaki masz Router? łacze z TP?

Jak masz router z możliwscią podziału pasma,to podziel .np na 2 mbity dla każdego :slight_smile:

Nie jestem niestety adminem sieci. O co mam dokładnie zapytać admina? może:Czy mamy router z podziałem pasma? <—(eh nic to mi nie mówi). Jeżeli “takowego” nie ma to ile kosztuje? (lecę na allegro poszukać)

No to jak nie jestes adminem to ylko ten kto rządzi łaczem może podzielic Mb po równo jeśli oczywscie router jest przystosowany do tego.

P.S: zerknij na to http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=258830266

Jeżeli nie jesteś adminem to raczej ręce związane, a ta sieć to założona tak jak większość czy tak jakiś z bloku czy jakoś tak przyszedł i czy by się nie chciało neta ??

Bo jak druga opcja i macie kablem to pewnie switcha wzioł i niech drze każdy ile chce, albo router tylko żeby miał NAT.

Musielibyście mieć router z QOS, dynamiczne troche już kosztuje ale statyczne 200zł i macie b. dobry router i każdemu np. po 2-3mb.