Problem ze ściąganiem kilku torrentów jednocześnie w Azureus

(Parabellum Org) #1

Gdy ściągam pojedynczy torrent, wszystko jest ok. Problem zaczyna się natomiast, gdy włączę następne torrenty - transfer wtedy spada drastycznie i często oscyluje w granicy zera, zmuszony więc jestem do ściągania pojedynczych torrentów, a rzadko kiedy udaje mi się ściągać z prędkością zbliżoną nawet do połowy maksymalnej, tj. 32kB/s.

Drugim problem jest polega na tym, że ściągając torrentem chciałbym wybrać tylko te pliki, które mnie interesują, niestety po wyborze tego, co mnie interesuje i "odptaszkowania", tego co nie i tak w efekcie ściąga mi się całość...

Przepraszam jeśli temat ten poruszany był już na tym forum, ale używając wyszukiwarki nie udało mi się odnaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Parabellum

(lazikar) #2

Czy nie wydaje ci sie że to jest normalne.

Jakie masz łącze???

(Parabellum Org) #3

Neostrada 512. Jeszcze gdy miałem Bitcomet sciągałem bezproblemowo kilka torrentów jednocześnie, ale za to wtedy z trudnością przeglądałem strony internetowe, o wiele gorzej niż na modemie 56kb/s i co ciekawe, niezależnie od faktu czy ściągałem Bit Cometem z prędkością 60kB/s, czy 10kB/s…

(El Presidento) #4

Co do pierwszego problemu:

Bardzo często zdarza sie ze mimo iz drugi sciągany przez nas plik nie wykorzystuje maxymalnej prędkości, i poprostu sciągają sie wolniej.

A pozatym wszytsko zalezy od tego na jakim Trackerze masz plik i jaka jest liczba seedów bo o tym zapomniałes.

Drugi problem:

Napisz jaką masz wersje, problem ten został usunięty w najnowszej 2.4.0.0

Programy torrent mają to do siebie ze mimo maxymalnego transferu zapychają łacze, no i nie zapomnij o prędkosci wysyłania , która ma duzy wpływ na prędkośc wyswietlanych stron.

(Parabellum Org) #5

Posiadam właśnie wersję 2.4.0.0, spróbuję ściągnąć 2.4.0.6, ta chyba jest najnowsza.

Aktulanie ściągam dwa torrenty, jeden udostępnia 28 seedów (253 oczekujących) i ściąga 7 peerów (132 oczekujących), drugi zaś torrent - seedów 3 (11 oczekujących) i 7 peerów (32 ocz.). Jeśli ściągam te torrenty oddzielnie, to transfer zamyka się w wartości ok. 12kB/s, jeśli zaś włącze drugi torrent, to momentalnie transfer pierwszego spada do zera i ogólnie rzecz biorąc - nic się nie ściąga.

A tak a propos BC - mój kolega korzysta właśnie z tego programu i ściągając nawet 40kB/s może dość komfortowo przeglądać strony internetowe…

(El Presidento) #6

Liczba seedów jest dobra chodz nie mozna powiedzieć ze rewelacyjna.

Jezeli masz taki problem na Azureusie, to poprostu spróbuj go przeinstalowac:

1.Usuń program (Dodaj/Usuń)

2.Usuwasz katalog:

C:\Program Files\Azureus

3.Czyscisz rejestr

Rozumiem ze nie masz problemów z NAT (Masz neostrade więc nie powinienieś miec)