Problem ze ściąganiem kilku torrentów jednocześnie w Azureus

Gdy ściągam pojedynczy torrent, wszystko jest ok. Problem zaczyna się natomiast, gdy włączę następne torrenty - transfer wtedy spada drastycznie i często oscyluje w granicy zera, zmuszony więc jestem do ściągania pojedynczych torrentów, a rzadko kiedy udaje mi się ściągać z prędkością zbliżoną nawet do połowy maksymalnej, tj. 32kB/s.

Drugim problem jest polega na tym, że ściągając torrentem chciałbym wybrać tylko te pliki, które mnie interesują, niestety po wyborze tego, co mnie interesuje i “odptaszkowania”, tego co nie i tak w efekcie ściąga mi się całość…

Przepraszam jeśli temat ten poruszany był już na tym forum, ale używając wyszukiwarki nie udało mi się odnaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Parabellum

Czy nie wydaje ci sie że to jest normalne.

Jakie masz łącze???

Neostrada 512. Jeszcze gdy miałem Bitcomet sciągałem bezproblemowo kilka torrentów jednocześnie, ale za to wtedy z trudnością przeglądałem strony internetowe, o wiele gorzej niż na modemie 56kb/s i co ciekawe, niezależnie od faktu czy ściągałem Bit Cometem z prędkością 60kB/s, czy 10kB/s…

Co do pierwszego problemu:

Bardzo często zdarza sie ze mimo iz drugi sciągany przez nas plik nie wykorzystuje maxymalnej prędkości, i poprostu sciągają sie wolniej.

A pozatym wszytsko zalezy od tego na jakim Trackerze masz plik i jaka jest liczba seedów bo o tym zapomniałes.

Drugi problem:

Napisz jaką masz wersje, problem ten został usunięty w najnowszej 2.4.0.0

Programy torrent mają to do siebie ze mimo maxymalnego transferu zapychają łacze, no i nie zapomnij o prędkosci wysyłania , która ma duzy wpływ na prędkośc wyswietlanych stron.

Posiadam właśnie wersję 2.4.0.0, spróbuję ściągnąć 2.4.0.6, ta chyba jest najnowsza.

Aktulanie ściągam dwa torrenty, jeden udostępnia 28 seedów (253 oczekujących) i ściąga 7 peerów (132 oczekujących), drugi zaś torrent - seedów 3 (11 oczekujących) i 7 peerów (32 ocz.). Jeśli ściągam te torrenty oddzielnie, to transfer zamyka się w wartości ok. 12kB/s, jeśli zaś włącze drugi torrent, to momentalnie transfer pierwszego spada do zera i ogólnie rzecz biorąc - nic się nie ściąga.

A tak a propos BC - mój kolega korzysta właśnie z tego programu i ściągając nawet 40kB/s może dość komfortowo przeglądać strony internetowe…

Liczba seedów jest dobra chodz nie mozna powiedzieć ze rewelacyjna.

Jezeli masz taki problem na Azureusie, to poprostu spróbuj go przeinstalowac:

1.Usuń program (Dodaj/Usuń)

2.Usuwasz katalog:

C:\Program Files\Azureus

3.Czyscisz rejestr

Rozumiem ze nie masz problemów z NAT (Masz neostrade więc nie powinienieś miec)