Problem ze sciaganiem na emule przez router

Witam.

Mam router asus rx3041. podlaczone sa dwa PC. Emule sciaga mi dobrze do czasu gdy nie zostanie wlaczony drugi PC. Wtedy u mnie automatycznie pobieranie spada do zera ,wysylanie bez zmian jest max. Porty mam przekierowane na routerze i mam hight ID. Kiedys bylo wszystko dobrze a teraz nie mam pojecia co sie dzieje. Prosze o pomoc!

Masz na pewno dobrze przekierowane porty na routerze na ten komp ?? którym ściągasz ?, bo jak nie to router chyba jakoś dziwnie przydziela IP zew. i musisz mu “pokazać” właściwą drogę tych portów.

Tak,raczej tak…przekierowałem je tak jak opisane jest na tej stronie http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Asus/RX3041/eMule.htm

Gdy tamten PC jest odłączony emule sciaga mi elegancko lecz gdy podlaczy sie ten drugi odrazu transfer spada mi do zera i jest ta do czasu az znowu ten drugi PC nie zostanie wylączony.Wczesniej bylo dobrze ale od 2 tygodni cos jest nie tak i nie mam pojecia w czym problem…

Jeśli potrafisz skonfigurować ten router sam tak jak poprzednio to reset(wcześniej backup ustawień) i skonfigurować od początku, a jak nie to próbować wywalić reguły przekierowania i dodać od początku.

wyłącz w modemie firewalla jeżeli masz