Problem ze ściąganiem rzeczy

(Ks Kamilp Nr 8) #1

Mam maly problem poniewaz internet (chodzi mi o transfer otwieranych stron itp.) dziala bez zarzutu natomiast sciaganie w np. Kazie strasznie wolno idzie... Dodam, ze mam wszystko dobrze skonfigurowane itd. Nie wiem co jest grane, pomocy !!

System: Windows XP

(Kiepas) #2

a jak idzie ściąganie ze serwera ftp???

(boczi) #3
  1. Jakie masz łącze?

2. Jeśli "strasznie wolno" Ci idzie, to jaki masz transfer?

(Ks Kamilp Nr 8) #4

Teoretycznie mam 128 kb, na necie spoko chodzi (wszystko sie ciagnie z przyblizona predkoscia chociaz) ale jak cos sciagam to praktycznie stoi w miejcu caly czas.

(Surykat) #5

Chyba "coś" zaatakowało twój Internet. Może to sprawdzisz?

(Ks Kamilp Nr 8) #6

Nie no juz sprawdzalem i nic nie wykryto, najmniejszego wira brak!!

Sciaganie z Ftp normalnie idzie.

(boczi) #7

Napisz, jaki masz średni transfer, jaki pobierasz pliki.

Przeskanuj sobie także Ad-Aware, zrób defragmentację dysku.

(Ks Kamilp Nr 8) #8

Jak sciagam ma necie to srednio wychodzi 60, 70 kb a z kazzy praktycznie caly czas stoi, z tym ze sie podnosi do niecalego 1kb :evil:

Chcem jeszcze dodac, ze jak gram w gry multiplajerowe to wszystko spoko chodzi.

(Shakin23) #9

Transfery na kazie zaleza od lacza goscia od ktorego ssiesz plik. Im wiecej userów tym lepiej. Postaraj sie wybierac te aplikacje z najwieksza iloscia uzytkownikow. Czy taki transfer jest tylko na kazie czy tez na innych progsach p2p?

(Ks Kamilp Nr 8) #10

Ja to doskonale wiem, ze ilosc uzytkownikow wplywa na transfer i sprawdzam na tych danych gdzie uzytkownikow jest baardzo duzo. Tak slabo sie ciagnie tez w innych P2P (edonkey2000)

(Surykat) #11

I bardzo dobrze. 8)

(Ks Kamilp Nr 8) #12

"Bardzo dobrze" in my ass... Ty sobie tu costam a ja sie mecze. Prosze o rade odoby ktore cos wiedza i moga mi pomoc.

(system) #13

Zakładam że niemasz aplikacji które ograniczają prędkość programów(np. Netlimiter) więc może twój operator ogranicza prędkość na p2p

(Ks Kamilp Nr 8) #14

Netlimitera mam ale wylaczony jest oczywiscie jak cos chcem sciagac. A z tym ograniczeniem to w sumie mozliwe, chociaz tak zawsze nie bylo... niedawno dopiero zaczelo mi sie tak to sypac. Czekam na jakies porady.

(Shakin23) #15

A na BitTorrencie tez jest taki slaby transfer?

(Ks Kamilp Nr 8) #16

Ok, nie wiem jak to sie stalo ale juz wszystko doskonale dzialczy. WinXP mnie z kazdym nowym dniem zadziwia!!