Problem ze ściąganiem rzeczy

Mam maly problem poniewaz internet (chodzi mi o transfer otwieranych stron itp.) dziala bez zarzutu natomiast sciaganie w np. Kazie strasznie wolno idzie… Dodam, ze mam wszystko dobrze skonfigurowane itd. Nie wiem co jest grane, pomocy !!

System: Windows XP

a jak idzie ściąganie ze serwera ftp???

  1. Jakie masz łącze?

  2. Jeśli “strasznie wolno” Ci idzie, to jaki masz transfer?

Teoretycznie mam 128 kb, na necie spoko chodzi (wszystko sie ciagnie z przyblizona predkoscia chociaz) ale jak cos sciagam to praktycznie stoi w miejcu caly czas.

Chyba “coś” zaatakowało twój Internet. Może to sprawdzisz?

Nie no juz sprawdzalem i nic nie wykryto, najmniejszego wira brak!!

Sciaganie z Ftp normalnie idzie.

Napisz, jaki masz średni transfer, jaki pobierasz pliki.

Przeskanuj sobie także Ad-Aware, zrób defragmentację dysku.

Jak sciagam ma necie to srednio wychodzi 60, 70 kb a z kazzy praktycznie caly czas stoi, z tym ze sie podnosi do niecalego 1kb :evil:

Chcem jeszcze dodac, ze jak gram w gry multiplajerowe to wszystko spoko chodzi.

Transfery na kazie zaleza od lacza goscia od ktorego ssiesz plik. Im wiecej userów tym lepiej. Postaraj sie wybierac te aplikacje z najwieksza iloscia uzytkownikow. Czy taki transfer jest tylko na kazie czy tez na innych progsach p2p?

Ja to doskonale wiem, ze ilosc uzytkownikow wplywa na transfer i sprawdzam na tych danych gdzie uzytkownikow jest baardzo duzo. Tak slabo sie ciagnie tez w innych P2P (edonkey2000)

I bardzo dobrze. 8)

“Bardzo dobrze” in my ass… Ty sobie tu costam a ja sie mecze. Prosze o rade odoby ktore cos wiedza i moga mi pomoc.

Zakładam że niemasz aplikacji które ograniczają prędkość programów(np. Netlimiter) więc może twój operator ogranicza prędkość na p2p

Netlimitera mam ale wylaczony jest oczywiscie jak cos chcem sciagac. A z tym ograniczeniem to w sumie mozliwe, chociaz tak zawsze nie bylo… niedawno dopiero zaczelo mi sie tak to sypac. Czekam na jakies porady.

A na BitTorrencie tez jest taki slaby transfer?

Ok, nie wiem jak to sie stalo ale juz wszystko doskonale dzialczy. WinXP mnie z kazdym nowym dniem zadziwia!!