Problem ze ściąganiem wiadomości w KMail

Witam,

KMail jest jednym z moich ulubionych programów, m.in. z racji integracji z Kontact.

Mam niemniej jeden upierdliwy problem.

Program ściąga te same wiadomości dwa razy a nawet więcej.

Jakiś czas dałem sobie przez to spokój i używałem Thunderbirda i chciałbym wrócić. Po reinstalacji Thunderbird zgubił mi parę folderów poczty.

Reasumując - próbuję znaleźć rozwiązanie problemu wielokrotnego ściągania wiadomości przez KMail. Używam paru kont, ogólnie sporo mailuje i uwzględniając spam jest to jakiś problem.

Z góry dziękuję za pomoc.

PS. obecnie korzystam z CentOS 5.1. Problem pojawiał się również w innych dystrybucjach.

A jaka wersja Kmail? Osobiście nie zuważyłem takiego problemu. A i podaj jeszcze z jakiego serwera pocztowego korzystasz i jak masz skonfigurowany program do odbierania poczty.

Posiadam Kmail 1.9.4.

Korzystam m.in. z konta na wp, na plusnet.

Poza tym mam jedno konto komercyjne (serwer mail.gametrance.pl) oraz jedno na serwerze uniwersyteckim.

Co do konfiguracji, o co Ci dokładniej chodzi?

Przy tej wersji KMail możliwe, że taki błędy się pojawiają. Coś kojarzę, że kiedyś też podobny problem istniał i u mnie ale nie pamiętam w jakiej wersji miałem wtedy KMail. Spróbuj zaktualizować KMail (właściwie to KDE PIM) do najnowszej wersji.

Czy na wszystkich Twoich kontach taki problem występuje, czy tylko na “wybranych”?