Problem ze screenami

Witam serdecznie,

czy ktoś z Was wie może od czego zależy poprawne wyświetlanie screenów z gry? Kiedy robię zrzuty ekranu przy pomocy specjalnych programów, m.in. Clipper i Hyper-Snap, zrzuty mają albo wyblakłe kolory, albo są poszarpane. Myślałem, że to kwestia DirectX, ale kiedy zainstalowałem najnowszy, sprawa nie uległa zmianie.

Czy ktoś z Was jest w stanie udzielić mi jakichś informacji, choćby podrzucić trop? Dziękuję z góry i pozdrawiam,

Łukasz.

Może to kwestia odświeżania gry i zależy w którym momencie uchwycisz obraz…

sprobuj programem fraps…ja go czesto uzywam i bardzo fajnie screeny wychodza…mozna tez nagrywac flmiki i to jest plus…a na ile masz ustawiona gre 75hz czy 60?

Ale przecież nie mogę zmienić odświeżania gry… Zmaina odświeżania monitora również nic nie daje. A moment, jak się okazuje, nie gra roli. Screeny zawsze wyglądają jednakowo źle.

Złączono Posta : 16.08.2005 (Wto) 22:16

Dzięki za propozycję, spróbuję frapsa. A przecież nie moge ustawić indywidualnego odswieżania dla tej gry, prawda?

Złączono Posta : 16.08.2005 (Wto) 22:50

Sprawdziłem, oprócz dwóch wymienionych, Fraps i Infran View. Wszystkie robią screeny źle. Najpoprawniej (ale jednak postrzępionego) robi screena Hyper-Snap. Sprawa mnie tak nurtuje, bo przed formatem screeny wyświetlało poprawnie. Wiem, że nie jestem odosobniony w tym problemie.

No i jak jest z tym odswieżaniem?

Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie!

Złączono Posta : 17.08.2005 (Sro) 10:09

Udało mi się rozwiązać ten problem! Hyper-Snap oferuje bardzo przydatną w tej sytuacji funkcję “enable special capture (DirectX, Glide)”. Ona wszystko rozwiązała.

Pozdrawiam!