Problem ze sformatowaniem partycji

Witam.

Mam dziwny problem. Postanowiłem zrobić sobie format C:, lecz moja przygoda potoczyła się inaczej niż się spodziewałem. Na dysku miałem dwie partycje: C i D. na C był Windows i to tą partycję miałem sformatować i zainstalować na niej na nowo Windowsa XP, lecz gdy chciałem to zrobić instalator wyświetlał mi że nie może usunąć systemowych plików. Postanowiłem więc sformatować D i tak zrobiłem. Zainstalowałem na D windowsa i próbowałem usunąć jakoś tego starego z dysku C. Nie wiem jak to zrobić, za każdym razem gdy próbuje to system wyświetla że nie może dokończyć formatowania. Dodam też że chciałem to usunąć ręcznie co się okazało głupotą. Udało mi się jedynie usunąć wszystko z katalogu C:\windows, natomiast documents and settings się już nie dało. Podsumowując na C mam resztki starego windowsa xp a na D na nowo postawiony system na sformatowanej partycji.

Proszę o pomoc jak mogę to wszystko naprawić? Jak sformatować teraz obydwie partycje i na nowo postawić windowsa na C?

Pozdrawiam.

Widze, że zrobiłeś śmietnik. Najlepiej to z poziomu instalatora Windy usuń wszystkie partycje i je od nowa utwórz. Żeby to zrobić musisz odpalić kompa z płytki Windy.

ok spróbuje zrobić tak jak mówisz. :slight_smile:

no bo zauważ

siedzisz na Windowsie, który zainstalowany jest na partycji C:

no i próbujesz tą partycję sformatować jednocześnie “będąc” na niej

tak się nie da

tak jak mówi adam749, odpal instalatora Windows, usuń wszystkie partycji, załóż je od nowa, i na C: instalujesz system

Tak jak p/w albo za pomocą jakiegoś programu :

viewtopic.php?f=19&t=263554

viewtopic.php?t=265815

już wszystko ok wczoraj zrobiłem tak jak adam749 mi powiedział, dzięki wszystkim za odpowiedź.

pozdrawiam