Problem ze sformatowaniem Windowsa XP

nie mogę sformatować dysku. gdy wrzucam płytę w Windowsem XP komputer normalnie odpala ją i wybieram instalacje tak żeby sformatować kompa i pod koniec kopiowania plików do kompa pojawia sie komunikat że nie można skopiować pliku abmo8f67.sys i jak wybieram żeby spróbował jeszcze raz to nic sie nie dzieje a jak pomin to restartuje sie i jak dochodzi do instalacji to pojawia sie znowu komunikat że nie moge skopiować tego pliku i zostaje tylko reset i uruchomienie kompa normalnie bez formatu, czy ktoś mógłby mi pomuc bo już nie wiem co mam zrobić próbowałem z innymi płytami ale ten sam błąd. :twisted:

płyta nie orginalna i nie zarysowana już wcześniej z niej korzystałem i działała

Opisz dokładnie co zrobiłeś jak chciałeś sformatowac tego kompa

…te pytania z dupy wzięte o oryginalność na tym forum zaczynają mnie denerwować. Wytłumacz mi jakie to ma znaczenie w tym temacie.

Nie tak dawno uczestniczyłem w podobnym temacie, gdzie też była mowa o płycie, którą wcześniej się instalowało i działało.

vista-format-nie-moge-zainstalowac-t342796.html

Płyty CD i DVD bardzo są podatne na uszkodzenia (nawet możesz nie wiedzieć kiedy), a uszkodzenie (rysa), które uniemożliwia odczyt jest niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Na 99% uszkodzony nośnik, najpierw spróbuj zainstalować za pomocą innego. Jak problem się powtórzy napisz.

wsadziłem płye odpaliło sie menu i wybrałem zainstaluj windowsa xp potem uaktualnij , akceptacja umowy i zaczyna sie kopiowanie plików i pod koniec wyskakuje błąd że nie da sie skopiować pliku “abmo8f67.sys” i naciskam próbuj ponownie ale nic sie nie dzieje, potem nacisnełem pomiń plik i dokończyl wszystkie pliki kopiować i zresetował sie a potem włacza sie instalator i pokazuje ze nie da sie skopiować pliku “abmo8f67.sys” i resetuje sie.

Dodane 16.07.2009 (Cz) 18:24

próbowałem 4 różnych płyt i na 3 był ten sam problem a na 1 było podobnie tylko innego pliku brakowało

Wygląda więc na to, że masz uszkodzony dysk twardy. jak możesz to użyj jakiegoś programu diagnostycznego.

a jaki polecasz ??

a jaki jest dobry program który sprawdzi mój dysk czy jest uszkodzony ??

Windosowy ScanDisk sprawdzi czy są bad-sektory. Jak nie będzie potrafił ich on sam wyleczyć to ewentualnie polecam Norton Disk Doctor

już sprawdziłem i nic nie pokazało że uszkodzony jednym i drugim patrzyłem

Dodane 17.07.2009 (Pt) 13:10

temat do zamknięcia udało mi sie już sformatować kompa dzięki za pomoc :smiley: