Problem ze skanerem w Canon MP540

Witam

Po pierwsze to dziękuje technik_elektro za to, że pomógł mi odnośnie złego zainstalowania tuszu w drukarce. Teraz mam inny problem. Otóż dużo skanuje tekstów, które później przerabiam w programie typu OCR. Aby w tym skanerze (chodzi mi o canona) program OCR mógł “przeczytać” tekst trzeba dość mocno przycisnąć tekst do skanera, bo inaczej (chociaż to też się zdarza po przyciśnięciu do szyby) pierwsze litery we wszystkich wierszach rozmazują się.

I teraz pytanie do posiadaczy tego Canona - czy u Was też tak jest oraz czy (to już ogólnie) jest możliwość ustawienia tak, aby skaner troszkę wolniej skanował, ale dokładniej?

z pewnością możesz ustawić wyższą rozdzielczość skanowania, przed właściwym skanowaniem wejdź w ustawienia i ustaw wyższą rozdz podawaną w DPI (np. 600).

Witam. Mam mały problem ze skanerem w/w urządzenia. Otóż instaluje całe oprogramowanie oraz sterowniki do urządzenia. Wszystko działa jak należy, oprócz skanera. Po kliknięciu w ikonkę “WIA Canon MP540 ser” w Moim Komputerze, uruchamia się Windowsowski kreator, wybieram tam wszystko, i później wyskakuje jakiś problem, coś o sterowniku. Proszę o pomoc.

P.S. Problem występuje również gdy próbuje skanować przez załączony do sprzętu program, lub też przy pomocy samego sprzętu

P.S. 2 Pomimo zainstalowanego oprogramowania, wyskakuje mi poniższy błąd:

73465651.jpg

i pomimo przerwania akcji na komputerze, urządzenie cały czas wyświetla proces skanowania na swoim wyświetlaczu

a funkcja xero działa w urządzeniu ??

tak, jak najbrdziej.

odinstaluj zatem jeszcze raz całe oprogramowanie uruchom ponownie komputer i ponownie zainstaluj soft, możesz spróbować pobrać nawet ze strony canona nowszą wersję jeśli jest.

zrobiłem tak jak powiedziałes, ale nic to nie dało :confused: