Problem ze skanerem

(Lammermoor) #1

Zainstalowalam hp psc 1315(wielofunkcyjne)-wszystko jest ok ale chcac zaskanowac zdjecie,ktore musze pilnie przeslac mailem,mam taki komunikat jak na screenie-co moge zrobic w tej sytuacji?Drukarka jest w oknie Moj komputer,skanera nie ma-jeszcze raz wkladac plytke instalacyjna?Boje sie,ze cos sobie znow pokopie w drukarce,wszystko instaluje sie razem z plytki,wiec nie rozumiem o co chodzi?

skaner1lh.th.jpg

(JNJN) #2

Wyjmij przewód USB urządzenia z gniazda USB kompa.

Płyta CD do urządzenia i deinstalator i odinstaluj wszystko,restart kompa.

Sprawdź foldery drukarek,scanera - ma być pusto jak coś jest to wyrzuć.

Inne drukarki i scanery mają być wypięte.

Sprawdź błędy w systemie.

Sprawdź działanie portów USB.

Sprawdź menadzer urządzeń,czy wszystko gra.

I teraz ponownie instaluj urządzenie,postępuj zgodnie z komunikatami instalatora,restart kompa i sprawdź działanie urządzenia.

(Felicom) #3
  1. Może błąd w instalacji. W przypadku HP 5740, którą kupiłem niedawno, najpierw musiałem zainstalowac sterowniki (przy wyłączonej drukarce), a potem, gdy instalator wyświetlił komunikat włączyłem drukarkę i reszta przebiegła automatycznie i bez problemów. Może w przypadku tego urządzenia instalacja też musi być podobna.

2. Może uszkodzony port USB.

(Lammermoor) #4

Dzieki za rady,przydadza sie na potem,bo zawsze mam problemy z ponowna instalacja,juz sobie poradzilam,teraz walcze ze skanerem bo chcialam powiekszyc zdjecia i wyslac je mailem,cos mi to nie wychodzi ale sie pomecze i moze cos wykombinuje. :)Zapisalo sie mniejsze niz jest w rzeczywistosci,rozmiary i w ogole foto operacje to na razie slaba moja strona,nie wiem czy mozna cos zmienic w skanerze,w ustawieniach?

(Bartlomiej Kwiatkowski) #5

wielkość wynikowa skanu zależy od rozdzielczości skanowania - im wyższą ustawisz rozdzielczość skanowania, tym większe rozmiary będzie miał wynik skanowania.

Dodam jeszcze (może niepotrzebnie) parę ogólnych zasad:

Skanując grafikę rastrową (złożoną z rastrów, czyli malutkich kwadracików układających się w całość) najlepiej używać do zapisu formatu JPG, natomiast skanując grafikę wektorową i tekst - najlepszy jest format GIF.

Jeśli chcemy zmniejszać albo zwiększać obraz programem graficznym, to najlepiej stosować wartości podzielne przez 2, czyli 50 %, 100 % itp. Obracając obraz, najlepiej używać kąta 90 stopni (albo jego wielokrotności). No i jeszcze: format JPG stosuje kompresję stratną, więc zapisując obraz kilkakrotnie w tym formacie obraz będzie coraz gorzej wyglądał. Zdecydowanie lepiej jest pracować nad obrazem zapisanym w TIFF a zapisać go jako JPG, jeśli nie będziemy go już zmieniać.

Programy graficzne stosują lepsze algorytmy niż programy do skanowania dołączone do skanerów, dlatego najlepiej zeskanować obraz skanerem bez włączania opcji zieniających plik wynikowy (typu usunięcie mory, zmiana na obraz czarno-biały), a pracować nad nim w programie graficznym.