Problem ze skanowaniem dysku antywirusem

Posiadam program antywirusowy Avira 8 Premium. Podczas skanowania dysku skaner wiesza się (przestaje skanować) na pliku c:\system volume information\tracking.log. Można tak czekać nawet 45 minut i dalej nie chce skanować. Może ktoś miał podobny przypadek. Włączałem przywracanie systemu i dalej się wiesza. Przy wyłączonym przywracaniu systemu jest tak samo.

Jakieś propozycje ? :slight_smile:

Odinstaluj program. Wyczyść rejestr. Zainstaluj ponownie.

martinez2006 , a w Avira nie ma takiego cuś jak “lista wykluczeń”, jeżeli jest to dodaj ten folder do tej listy, antyvir przy skanowaniu będzie pomijał wybrany folder. Oczywiście to jest obejście problemu i nie polecam stosowania tego na stałe.

Ja bym ci radził nie bawić się w wykluczanie plików czy instalowanie programu od nowa.

Najlepiej po prostu zmień antywira :smiley: lub ewentualnie spróbuj skanu jakimś innym.

martinez2006 , Problem ten był już zgłaszany na forum głównym Aviry.

Sytuacja “zawieszania” się skanowania na tym właśnie pliku pojawia się czasami, gdy skanowanie przeprowadzane jest w normalnym trybie Windows (nie występuje przy skanowaniu w trybie awaryjnym).

Na chwilę obecną, jedynym rozwiązaniem jest umieszczenie tego pliku (wraz z całą ścieżką do niego) na liście wyjątków.

Ważna uwaga. Jeśli masz kilka dysków lub partycji na których włączone jest przywracanie systemu to musisz do listy wyjątków dodać ten plik z każdej partycji. Praktycznie, ścieżka będzie się różniła tylko pierwszą literą :wink:

A na drugim kompie moim też posiadam Avirę i skanowanie przebiega bezproblemowo. Skaner się nie wiesza na tym katalogu, pliku :). To pierwszy taki mój przypadek z Avirą.

Właśnie na tym polega problem, że zawieszenie nie występuje w każdym przypadku.

Pojawia się ono głównie na komputerach na których albo aktualnie zainstalowany jest Zone Alarm albo jest (lub był kiedyś) zainstalowany Kaspersky.

Polecam cały wątek dotyczący tego problemu na forum Aviry (uprzedzam, że w języku angielskim)

No właśnie na jednym kompie jest zainstalowany Zone Alarm i tam nie skanuje :), na drugim - moim jest też firewall Zone Alarm ale skanuje. Ale mniejsza z tym. Popatrzę na to angielskie forum :slight_smile: