Problem ze Skaypem,znaczy z Mikrofonem w rozmowie na Skaype

Witam !!

z gory Dziękuje !!

Zdecydowanie tak.

to może być za mało do płynnych rozmów przez skypa (zwłaszcza, że to łącze radiowe). Jeśli dodatkowo przeglądasz neta czy nie daj Boże ściągasz jakieś pliki to zapomnij o płynnej rozmowie.

1-Wyłączas wszystkie programy do ściągania(p2p)

2-Jest to spowodowane zbyt małą prędkością

3-Zmień prędkośc netu(teraz neostrada jest taka tania :stuck_out_tongue: )

aha no tak zmieniam predkosc w przyszłym tygodniu ,a do tego mają instalowac Antene tą głowna od neta 20 metrów od mojego okna z domu!Więc mysle,ze już polepszy sie jakosc rozmowy po tych zmianach. Aha apropo tej neostrady to jest już możliwosc założenia netu bez posiadania telefonu stacjonarnego??

Co to za głupota że za małą przepustowość??

Czy wy kiedyś widzieliście ile zabiera maksymalnie Skype podczas transmisji głosu??

To ja wam powiem dokładnie maksymalne wykorzystanie pasma Skype to 50kbps więc skąd te dziwne osądy że 128 nie wystarcza??

Zastanówcie się co mówicie.

Co do przerywania głosu skype no cóż prawdopodobnie jesteś w jakiejś sieci lan i już mamy rozwiązanie problemu. Translacja adresów długie czasy odpowiedzi serwera zastoje dynamiczne na łaczach to wszystko niestety liczy się w byciu w lanie i chodz byś miał 2Mbit na lanie bedzie sęto rwało.

Tobie potrzebne jest łącze bezpośrednie bez serwerów proxy

Mam Pytanie Do użytkownika PaPuX . Mógłbyś mi troszku jaśniej przetłumaczyć o co chodzi ,Tobie jest potrzebne łącze bezośrednie bez serwerów proxy" bo ja niejestem tak zaawansowany zabardzo wiec jak możesz to wtych sprawach pisz jakoś wyrazniej aby ten ktos co czyta i niema pojęcia o co chodzi postarał sie chociaż troche zrozumieć te sprawy !!Więc jeśli moge prosic to napisz jeszcze raz odpowiedz ale jasniej :smiley:

Z doświadczenia.

Oczywiście, że się zastanowiłem. Inaczej bym nie pisał.

no to nic zwieksze predkość Netu i już powinno być ok??tak?? a nie ma może żadnego programu do ulepszenia rozmowy??

Prosiłbym o odpowiedz ,któregoś z użytkowników!!

Z Góry dzieki :wink:

Jakosc rozmowy mozesz poprawic wyłanczając wszystkie programy a szczególnie te przez które pobierasz i jesli masz p2p to je zamknij podczas rozmowy przez skype. Jest taki program co pozwoli zwiekszyc predkosc internetu nawet 2 krotnie nazywa sie cFosSpeed 3.12 Polecam go do róznego rodzaju pobierania, czatów, rozmów przez skype itp.

Okej Dzięki za pomoc !!

Teoretycznie tak.

Ale niestety, w przypadku internetu radiowego tylko teoretycznie. W praktyce może być różnie. Uzależnione jest to od jakości i mocy sygnału, który do ciebie dociera. Zależnie od miejsca gdzie i jaka stoi antena nadawcza, czy nie jest za daleko od twojego domu, lub czy nie jest zasłonięta przez wysokie budynki, drzewa itp.

Najlepiej dokonać pomiaru sygnału. Powinien to dla ciebie zrobić dostawca internetu lecz nie wiadomo na ile zrobi to uczciwie. :slight_smile:

z mego doświadczenia radziłbym kupić osobno mikro i słuchawki są lepsze pozdrawiam

No tak właśnie ,powiem szczerze że zależało mi na założeniu neta i patrzyłem sie na montera,który na samym początku instalacji powiedział że bedzie ciężko i niewie czy zainstaluje !!Lecz po 20 min schodząc z dachu powiedział ,ach wszystko gra" !!Teraz sie śmieje sam z Siebie bo sygnał neta regularnie tak co 15 min musi choć na cwilke zniknąć z mojego zasięgu !!

To jest dokładnie to o czym pisałem.

A po kablu czegoś nie znajdziesz ??

Co znaczy czy po kablu czegoś nie znajde ?? facet,który zakładał wyjechał mi z 15 metrowym kablem,którego poł zawartości leży za biurkiem u mnie bo do dachu niemam dużo bo mieszkam na 4 ostatnim piętrze w bloku!Antena jest przyczepiona na kominie powiem krótko do Związkowca na ,którym stoi głowna antena zbiorcza jest tak na oko ponad kilometr i szczerze powiem że z dachu przy dobrej pogodzie można ujrzeć minimalnie ten budynek !!

Miałem na myśli internet dostarczany drogą kablową a nie radiową. :slight_smile:

aha… :smiley: No tak lecz niemam zainstalowanej kablówki ogółem w domu a taka instalacja jest no chcąc niechcąc musze to powiedzieć poprost DROGA !!