Problem ze skomfigurowanie Netia Spotu na Windowsie Vista


(Kr Zarow) #1

Witam, mój problem polega na tym że jak chce skomfigurować mojego Netia Spota to nie mogę tego zrobić ponieważ nie mam w pasku zadań ikony sieci bezprzewodowej:

zdjcie0046r.jpg

(Po wysłaniu posta nie wyświetliły mi się obrazki które tu wkleiłem więc na wszeli wypadek dla tych którym to też się nie otwiera daje dodatkowo link do zdjęć)

http://imageshack.us/photo/my-images/36 ... 0046r.jpg/

Tylko zamiast tego mam takie dwa monitory z czerwonym krzyżykiem:

zdjcie0042su.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/19 ... 042su.jpg/

Moja karta sieciowa to Realtek RTL8168/8111 Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0)

Sterownik jaki zainstalowałem to 8111DP DASH All-In-One installation kit for WinXP/Vista/Win7

Ściągnąłem go z:

http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1PNid=5PFid=5Level=5Conn=4DownTypeID=3GetDown=false#RTL8111B/RTL8168B/RTL8111/RTL8168%3Cbr%3ERTL8111C/RTL8111CP/RTL8111D%28L%29%3Cbr%3ERTL8168C/RTL8111DP

Ale to też nic nie dało nie mam tej ikony sieci bezprzewodowej. Nie jestem zbyt zielony ale nie znam się w tym zakresie dlatego potrzebuje pomocy bo nie wiem co mam zrobić by ta ikona się pojawiła? Zainstalować jeszcze jakiś sterownik? A jeśli nie to co mam zrobić?

Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:


(rgabrysiak) #2

Może to i dziwne pytanie ale czy posiadasz kartę Wifi? I czy zainstalowałeś do niej sterowniki?

W poście wyżej widzę informację tylko nt. karty sieciowej.

Na zdjęciu widać dokładnie ikonę od niepodłączonej sieci "przewodowej".


(Kr Zarow) #3

Hmm... Nie pomyślałem o tym ale sam nie wiem jaki sterownik do tej karty WiFi zainstalować. Nie mam przy sobie tego laptopa więc za wiele nie mogę ale wiem że kupiłem go w 2009 roku i jest to HP Pavilion dv7


(rgabrysiak) #4

Więc jak będziesz mieć dostęp do laptopa do sprawdź czy posiada zamontowany moduł Wifi, czy jest włączony w BIOSie, czy są zainstalowane do niego sterowniki.

Sterowniki pobierz ze strony HP gdybyś nie miał ich zainstalowanych. Nie podajesz dokładnego modelu laptopa więc nie jestem w stanie pomóc ci znaleźć odpowiednich dla twojego sprzętu.


(Kr Zarow) #5

Dokładny model laptopa to HP PAVILION dv7-3115ew M620. Mam nadzieje że będziesz mógł mi teraz pomóc bo jak będę miał laptopa to nie będę miał internetu i w tym tkwi paradoks więc nie mam za wiele możliwości na jakiej "eksperymenty" na moim laptopie więc sprawdzonego oprogramowania...


(rgabrysiak) #6

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... p_docname=

Wybierz wersję swojego systemu (32 bądź 64 bitowa), następnie pobierz sterowniki dla karty bezprzewodowej.

Jeden będzie dla modułu Wifi a drugi zapewne dla Bluetooth.


(Kr Zarow) #7

Dziękuje za fatygę ale problem w tym że tam można wybrać Windowsa 7 32-bitowego lub 64-bitowego a ja mam Windowsa Viste 32-bitową na tym laptopie.


(rgabrysiak) #8

Spróbuj pobrać sterowniki do Wifi z tej strony:

http://www.driverstag.com/hp-pavilion-d ... s-vista-7/


(Kr Zarow) #9

Ale który Intel Wifi, Broadcom Wifi czy Wifi Assistant? Czy jeszcze jakieś inne?


(adam9870) #10

Sprawdź każdy, któryś z nich powinien zainstalować się.

Uważaj bo sterowniki z części Wireless LAN nie zainstalują się wszystkie, tylko jeden. Chodzi o to, że Twój model laptopa jest zapewne produkowany też z kartami bezprzewodowymi (Wi-Fi) firm Broadcom, Intel i Atheros. W związku z tym jeżeli posiadasz przykładowo model z kartą Wi-Fi Atheros, to sterowniki dedykowane kartom Wi-Fi Broadcom i Intel nie zainstalują się i to będzie normalne. Bo po prostu nie mają do czego.

Albo jeżeli posiadasz dostęp do internetu na tym komputerze, dla którego szukasz sterowników,to możesz sprawdzić czy znajdziesz potrzebne Ci sterowniki w Windows Update:

pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515

nie-umiem-zainstalowac-internet-explorera-pod-windows-t476064.html#p3003364

Pozdrawiam.


(fiesta) #11

Przecież Netia Spot praktycznie nie wymaga konfiguracji, a jeżeli chcesz wprowadzić jakieś zmiany w panelu kontrolnym routera możesz to zrobić podpinając go do komputera kablem. A co do sieci bezprzewodowej, powyższe rady odnośnie sterowników karty bezprzewodowej są aktualne, ale zanim zaczniesz grzebać, sprawdź czy w menedżerze urządzeń jest widoczna karta WIFI i czy nie ma przy niej żadnych wykrzykników, albo przyczyna całkiem prozaiczna (nie znam tego modelu lapka) ale możliwe że posiada on zwykły wyłącznik bezprzewodowej karty sieciowej i sprawdź czy jest włączony.