Problem ze skonfigurowaniem routera

Zakupiłam router asus dsl-n10 i mam problem ze skonfigurowaniem go. otóż mam internet w vectrze i modem, który jest podłączony do komputera i chciałam podłączyć jeszcze router, aby mieć internet na laptopie. podłączyłam zgodnie z instrukcją, jednak na laptopie wyświetla się, że brak sygnału telefonicznego. chciałam ustawić to ręcznie, jednak wymagane jest jakieś VPI, VCI, protokół i trym tunelowania. Nie znam się na tym za bardzo, więc proszę o pomoc, najlepiej łopatologicznie po kolei.

router który kupiłaś jest do neostrady, netii itp więc nie nadaje się do vectry, bo tam chyba od modemu do komputera masz kabel sieciowy na wtyczki RJ45 (te większe niż telefoniczne). Czeka cię wymiana routera na taki który ma port WAN na RJ45 (łopatologicznie - potrzebujesz router, do którego internet z modemu “wchodzi” przez ten kabel z wtyczkami większymi niż w kablu telefonicznym). przykładowy router jaki będzie się nadawał to D-Link DIR-600. Tańsze będą pewnie TP-Linki, ale nigdy ich nie używałem więc się nie wypowiem

Wartości, o których piszesz są charakterystyczne dla łącz opartych o linię telefoniczną. Najprawdopodobniej Vectra nie jest oparta o sieć telefoniczną tylko kablową w oparciu o kabel koncentryczny ewentualnie kabel ethernet. Nie ma tu potrzeby ustawiania tych wartości. Jeżeli chodzi o podłączanie routera to odłączamy obecny modem od komputera, a następnie od prądu, kabel ethernet, którym modem był połączony z komputerem wpinamy do routera w złącze gdzie jest napisane WAN. Podłączamy modem kablówkowy do prądu i czekamy chwilę aż pobierze IP od dostawcy, następnie podłączamy Asusa do prądu i również czekamy aż on pobierze IP. W komputerze nie konfigurujemy połączenia telefonicznego tylko wyszukujemy sieci bezprzewodowe i szukamy tam swojej sieci, a następnie łączymy się z nią. Jeżeli chodzi o nazwę twojej sieci to będzie ona podana w instrukcji do routera. Pamiętaj, że należy zabezpieczyć dostęp do sieci Wifi hasłem, a najlepiej całkowicie wyłączyć rozgłaszanie nazwy sieci. Inaczej sąsiedzi będą mogli korzystać z Twojego połączenia internetowego.

thename ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.