Problem ze skonfigurowaniem sieci/internetu przez router

Mam router Pentagram Cerberus ADSL Lite. Komputery 2 podłączone są jeden przez usb(windows xp-chybha jako admin) drugi przez kabel adsl(windows vista). Router jako taki skonfigurowałem ale kiedy odpalam kompa na viście czasami pojawia mi sie że powinienem się połączyć z internetem kiedy to robie chce połączyć sie telefonicznie lub Wan PPPoE. Przy każdym łączeniu wyskakuje błąd. Nie wiem co mam zrobić. Proszę o pomoc

Złączono Posta : 12.04.2007 (Czw) 17:32

Zapomniałem dodać że vista korzysta z routera jako połączenie lokalne jednak żadnej sieci nie ma.

Złączono Posta : 12.04.2007 (Czw) 17:34

I jeśli chce połączyć z siecią wyskakuje mi okno połączenia do którego wpisuje modem i hasło od neostrady i pisze że nie można połączyć z szerokopasmowym.

Ja mam taki sam problem z innym routerm ?

Czy ktos wie czym to jest powodowane ?

A ja mam router Pentagram Cerberus ADSL

i dostałem do niego płytę CD, a na niej

dwa magiczne pliki pdf.

Niestety musiałem się przemęczyć i je przeczytać

bo były po polsku.

Od tego czesu (jakieś 3 lata)

wszystko u mnie śmiga, nawet mam Internet.

hmm… jak mogłeś go podłaczyć przez usb jak on niema usb?

kabel od neo podłączasz do routera

oba kompy podłączasz kablem FTP do złączy RJ45

w routerze ustawiasz haslo i login do neo i to router ma sie lączyć z netem a nie komp…

pozatym, ustaw sobie najlepiej DHCP na routerze to XP i Vista odrazu ci wykryją ustawienia

Ja się wogóle dziwię, jak można mieć neta przez usb?? Sam go miałem na neo, ale teraz się przerzuciłem na toya i przez kartę sieciową. Jest o wiele lepiej ,bo w starym kompie(teraz mam nowy), jak miałem przez USB podłączony net, to albo mi modem się rozłączał, albo komp się zawieszał. Tak się wnerwiałem, że hej.

Jak tylko złożyłem nowego od razu, zacząłem się bawić w sieć. I tu też się zaczęły problemy. Bo jak podłączyłem pod switcha, zrobiłem że wykrywało oba kompy, to po podłączeniu neta, jeden go posiadał, a drugi nie. Parę razy restart pomógł :stuck_out_tongue: Jeszcze w wierszu poleceń

i już wszystko działało. Bo mi przydzielali publiczny adres IP i tu tkwił problem.Potem restart głównego modemu i teraz śmigam :smiley:

Problem nie tkwi, a reczej nie tkwil w braku znajomosci instrukcji obslugi routera,

ktora przestudiowalem dosc dokladnie, lecz we wspolpracy routera z windowsem Vista.

Ten sam router bez problemu dzialal z komputerami z systemami Windows XP lub '98 a nie chcial chodzic z Vista.

Problem polegal na braku przyznawania przez serwer DHCP poprawnego adresu IP komputerowi z systemem windows Vista.

W moim przypadku “winowajca” tego problemu byl protokol TCP/IPv6 wykorzystywany przez Viste.

(lub inaczej mowiac brak obslugi tegoz protokolu przez router Asmax Br604g)

Wylaczenie protokolu TCP/IPv6 w ustawieniach sieciowych Visty i pozostawienie aktywnego tylko protokolu TCP/IPv4 rozwiazalo problem.

Teraz juz wszystko smiga jak trzeba :lol:

A wczesniejsze objawy braku polaczenia sieciowego byly dokladnie takie same jak u kolegi grastera