Problem ze skonfigurowaniem sieci lan

(Ofca84) #1

witam!

ostatnio kupiłem sobie laptopa, i właśnie próbuje podłaczyć pod niego sieć osiedlową (pozatym posiadam iplusa, ale potem lecą mi bajty i zmniejsza się transfer) w każdym badź razie utworzyłem połaczenie sieciowe wpisałem adresy IP i DNS i internet nie działa! a jak wpisałem ping w CMD to misało że "iupłyną limit czasu rządania"

może wie ktoś jak może mi pomóc!

pozdrawiam :slight_smile:

(Ferdek31) #2

jak sieć jest zabezpieczona to jak chcesz się podłączyć? Musisz dostać od dostawcy IP,bramę, a on uwierzytelnić Cię na routerze najczęściej po MAC-adresie. Chyba, że sieć otwarta to próbuj połączyć się poprzez Windowsowe zarządzanie kartą i dostaniesz automatycznie IP.

(Miarka) #3

da sie jeszcze przeskanowac dana siec sa do tego programy http://www.wardriving.pl/software-programy.php tu znajdziesz wszystko co ci potrzebne ja sam probowałem u mnie w domu łapie a np u kobiety nie widzi juz tej samej anteny i mam lipe o ile siec nie jest zabezpieczona to zeskanujesz wszystki ip mac adresy

(Ferdek31) #4

wiem co się da i jak w 10 minut się włamać do sieci ale na tym forum chyba nie chodzi o takie dorady.

(Miarka) #5

to sory ale w jego przypadku jezeli nie zaplaci to nie wejdzie do seci czyli jedynie “włam” go czeka ale nie musi tego robic jak nie chce a z toba bym chetnie pogadal na privie np na gg jak mowisz ze taki dobry jestes ze w 10 minut wejdziesz do csieci niezabezpieczonej bo potrzebuje pomocy :lol: